lzs.lv

Energoresursu cenu kāpuma apstākļos efektīvs atbalsts iedzīvotājiem būtu akcīzes un pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšana pirmās nepieciešamības precēm un degvielai, kā to opozīcija jau daudzkārt ir piedāvājusi, intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāts Gundars Daudze (ZZS).

Opozīcijas politiķis kritizēja Labklājības ministrijas (LM) izstrādāto piedāvājumu, norādot, ka mērķēta atbalsta sniegšana būs ļoti sarežģīti īstenojama un tās administrēšana prasīs milzīgus resursus.

«Tieši tāpēc labāks ir pabalsts, kas ir vienkārši piesaistīts cenu pieaugumam. Ko gan varētu ieviest? Varētu ieviest to, ka tas attiecas tikai uz mājsaimniecībām, uz cilvēkiem, kuru ienākumi nepārsniedz kaut kādu noteiktu robežu,» sacīja parlamentārietis.

Vaicāts, vai ar šobrīd iecerēto atbalstu iedzīvotājiem būs pietiekami, lai pārdzīvotu energoresursu cenu kāpumu, Daudze atbildēja kategoriski noraidoši, tomēr piebilda, ka tas būs «vairāk nekā nekas».

Politiķis vairākkārt uzsvēra, ka efektīvs atbalsta pasākums šajos energoresursu cenu kāpuma apstākļos būtu akcīzes nodokļa un PVN likmes samazināšana tādām pirmās nepieciešamības precēm un produktiem kā pārtikai, medikamentiem un degvielai.

Viss raksts un raksta avots: BNN.LV ( https://bnn.lv/daudze-merketais-pabalsts-ir-daudz-sarezgitak-pieskirams-neka-nodoklu-samazinasana-401326

Foto: Unsplash