lzs.lv


Šodien, 18. martā Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule (Zaļo un zemnieku savienība) Briselē tikās ar Eiropas latviešu apvienības (ELA) prezidija priekšsēdētaju Aldi Austeru, lai pārrunātu iespējamo sadarbību un atbalstu vasarā gaidāmajiem Eiropas latviešu kultūras svētkiem (ELKS).

Šovasar no 18. līdz 21. jūnijam Briselē, noslēdzoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Padomē, tiek plānoti plaši Eiropas latviešu koru, deju kolektīvu, folkloras kopu un citu tautas mākslas kolektīvu kultūras svētki, kurā piedalīsies latvieši no Spānijas, Luksemburgas, Beļģijas, Lielbritānijas, Francijas, Šveices, Vācijas, Nīderlandes, Īrijas, Norvēģijas Somijas, Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas.

Dažādās Briseles vietās, tai skaitā pie Eiropas Parlamenta, tiek plānoti brīvdabas koncerti un amatnieku tirdziņi. Organizatori paredz, ka Briselē varētu pulcēties vismaz divi tūkstoši latviešu dziedātāju un dejotāju, kas pieskandinātu Eiropas galvaspilsētu ar latviešu valodu un dziesmu, kā arī izrādītu latviešu dejas raito soli.

“Nekas labāk nepalīdz veidot pozitīvu valsts tēlu, kā to dara mūsu sportisti un kultūras darbinieki, tautas mākslas kolektīvi. Tā ir nepārvērtējamā tautas diplomātija, savas kultūras, tradīciju, identitātes un atšķirības rādīšana un skaidrošana Eiropai. Un mums ir tik daudz bagātību un vērtību mūsu latviskās tradīcijas apcirkņos! Tas viennozīmīgi būs skaists noslēgums Latvijas prezidentūrai Eiropā un mūsu valdībai šo pasākumu iespēju robežās vajadzētu atbalstīt,” uzskata Iveta Grigule.

Papildu informācija:
Māra Pērkuma,
Tel: +32 2 28 45276 
E-pasts: mara.perkuma@europarl.europa.eu