lzs.lv


Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) nebūs “Vienotības” atbalsts ebreju īpašumu kompensācijas jautājumā, šorīt LTV paziņoja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Brigmanis stāstīja, ka ZZS viedoklis šajā jautājumā ir tuvāks nacionālajai apvienībai, kuras tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš paziņojis par demisiju, nespējot rast kopīgu valodu ar premjeru Valdi Dombrovski (V), vai un kā ebreju kopienai atdodami nekustamie īpašumi.

Pēc Brigmaņa vārdiem, varbūt arī ebrejiem kaut ko varot atdot, taču tas nevarot būt prioritāri risināms jautājums, jo primāri esot jārisina problēmas, kas ir latviešiem, kuri represijās cietuši visvairāk.

Politiķis izvairīgi atbildēja uz jautājumu, cik stabila ir Dombrovska valdība. Brigmanis domā, ka iekšējais klimats koalīcijā ir slikts, lai arī 56 balsis it kā būtu pietiekams pamats stabilam darbam.

Brigmanis pauda viedokli, ka Bērziņa paziņojums par demisiju ir adekvāts solis, jo premjera rezolūcijas esot diskutablas. Šādos apstākļos nacionālajai apvienībai esot radies jautājums, kāpēc valdībā būt par pakalpiņiem. No vienas puses – vieni grib būt pārāki nekā citi, no otras puses – ir politiskā greizsirdība, nesaskaņas valdībā skaidroja Brigmanis.

Kā ziņots, tieslietu ministrs Bērziņš ir paziņojis par demisiju, jo viņam un premjeram esot pārāk atšķirīgi viedokļi par ebreju īpašumu kompensācijas jautājumu, tomēr tas nenozīmējot, ka no valdības aizejot arī visa apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.