lzs.lv


Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) kategoriski iebilst pret pārcelšanās pabalstu sistēmu, kura ir galīgi aplama, jo pēc tās īstenošanas lauki paliks pilnīgi tukši un tas var veicināt ārzemnieku ierašanos, tajā skaitā “vācu baronu” atgriešanos, uzskata ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Šāds Labklājības ministrijas ierosinājums ZZS ir kategoriski nepieņemams un, ja šāda lieka nauda ir pieejama, tad tā ir jānovirza konkrētās pašvaldības iedzīvotāju dzīves līmeņa uzlabošanai. Piemēram, ieviešot nodokļu atlaides ar mērķi veicināt jaunu darba vietu radīšanu reģionos, skaidroja Brigmanis.

Šo naudu nedrīkst novirzīt plānam ar mērķi, lai cilvēki pamet laukus un lauki kļūst “galīgi tukši”, pārliecināts politiķis. Komentējot pērn prezidenta Valda Zatlera laikā Rīgas pilī notikušo diskusiju, kurā atsevišķi ekonomisti aicināja domāt par cilvēku pārcelšanos uz attīstības centriem, deputāts uzsvēra, ka tas ir “ekonomisks un klaji mehānisks, nevis cilvēcīgs skatījums”.

Valstij būtu jāpiešķir vēl vairāk līdzekļu vietējiem zemniekiem, lai viņi varētu atļauties ņemt kredītus zemes pirkšanai. Pašreiz piešķirtais finansējums ir nepietiekams, uzskata Brigmanis.

Ja pie varas esošie uzskata, ka primāras ir ārzemju draugu intereses un ja viņi vēlas, lai Latvijā atgriežas vācu baroni, tad koalīcijai tas ir skaidri jāpasaka, uzsvēra frakcijas priekšsēdētājs. Ārzemniekiem šādā veidā pavērsies vēl lielākas iespējas tikt pie zemes. Viņš akcentēja, ka ZZS šādu pieeju noteikti neatbalsta, bet politiskajam spēkam, neatrodoties pozīcijā, nav iespēju iespaidot īstenoto politiku.

Jau ziņots, ka bezdarbniekiem, kuri no ekonomiski neaktīviem reģioniem ir gatavi pārcelties tuvāk darbavietām, no nākamā gada varētu piešķirt finansiālu atbalstu transporta izmaksu vai pārcelšanās izmaksu segšanai.

Savukārt Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētāja vecākais padomnieks Māris Pūķis uzskata, ka LM ieceres par pārcelšanās pabalstu ieviešanu bezdarbniekiem īstenošana būs nāve Latvijai.

Pūķis to salīdzināja ar genocīdu, jo šādi pabalsti veicinās vēl lielāku depopulāciju. Proti, veicinot iedzīvotāju pārcelšanos no lauku rajoniem uz pilsētām, laukos vairs nepalikšot neviena cilvēka.