lzs.lv


Nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) ar tās mēģinājumiem palielināt ministru skaitu partija “Vienotība” un Reformu partija “ātri noliks pie vietas” un pēc “pabļaustīšanās” viss paliks, kā bija, prognozē Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Nacionālās apvienības uzstādījums par ministru darba vērtēšanu “no paša sākuma neliekas nopietns, un galu galā pie vēl kāda ministra amata viņi netiks”. Tomēr iespējams, ka viņi šādā veidā izkaulēs kādu cita veida varas kumosu, piemēram, vietu kādā valdē, skaidroja ZZS frakcijas priekšsēdētājs.

“Ko tad viņi vērtēs? Kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes darbību?” retoriski vaicāja Brigmanis.

Vaicāts par politiskā spēka iespējamo rīcību šajā situācijā, viņš atbildēja, ka neredz pamatu, lai censtos gāzt valdību, kas “pati jau ir sagāzusies”. Tāpat ZZS nevēlas “iet iekšā koalīcijā”, kas ir kā “sabrukusi zaru būda meža vidū ar caurvēju un kuras iemītnieki sastingst, līdzko iet garām vilks”. Politiķis neprecizēja, ko tieši domājis ar vilku.

Kā ziņots, nacionālā apvienība aicina koalīcijas partnerus veikt katra ministra un arī valdības darba novērtējumu, pēc kura neizslēdz arī ministru nomaiņu.

Kā žurnālistiem 21.janvārī pēc koalīcijas padomes sēdes skaidroja VL-TB/LNNK pārstāvis Imants Parādnieks, tagad esot īstais brīdis, lai veiktu šādu izvērtējumu ar mērķi uzlabot Ministru kabineta darbu. Taujāts, vai tas ir vienīgais mērķis, Parādnieks sacīja, ka tas varētu ietvert arī ministru nomaiņu.

Jautājumu par iespējamo ministru darba novērtējumu koalīcija pārrunās pēc divām nedēļām, un tad nacionālajai apvienībai jābūt skaidram priekšlikumam, kā tieši tā redz šādu ministru izvērtējumu un kādi būs iespējamie soļi pēc tā. Tas esot bijis arī koalīcijas partneru jautājums, kādi varētu būt turpmākie soļi pēc šāda izvērtējuma, bet konkrēta atbilde no nacionālās apvienības neesot saņemta.

Pagaidām koalīcijas partneri gan ir skeptiski noskaņoti pret šādu priekšlikumu.