lzs.lv


 Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai un Satiksmes ministrijai ir atbildība publiski piedāvāt precīzu redzējumu par tālāko rīcību vilcienu iepirkuma lietā, uzskata Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Politiķis norāda, ka masu medijiem ir jāpievērš uzmanība iepirkuma jautājuma attīstībai, jo šajā lietā ir iesaistītas ļoti lielas finanses un nozīmīgi spēlētāji. Šo jautājumu nedrīkst noslēpt, un publiskajā telpā ir jābūt pieejamai nepieciešamai informācijai, tajā skaitā, kāpēc iepriekšējā valde pieņēma attiecīgos lēmumus un kāpēc jaunā valde pārtrauca vilcienu iepirkuma procedūru.

Atbildīgo amatpersonu rīcībai jānāk par labu Latvijai, taču pašlaik valsts negūst labumu, norādīja Brigmanis. Viņš skaidroja, ka šajā jautājumā nevar sniegt plašus komentārus, jo viņa rīcībā nav pietiekami daudz informācijas par vilcienu iepirkuma procesa juridiskajiem un tehniskajiem aspektiem. Tāpēc viņš nekomentēja, vai lielāka atbildība par lēmumiem būtu jāprasa no iepriekšējās valdes.

Kā ziņots, Ministru prezidente Laimdota Straujuma AS “Pasažieru vilciens” jaunās valdes lēmumu pārtraukt vilcienu iepirkuma konkursu vērtē pozitīvi. Satiksmes ministrs Anrijs Matīss regulāri informējot premjerministri par to, kas notiek ar vilcienu iepirkumu jautājumu. Turklāt viņš esot apsolījis, ka līdz 2016.gada beigām Latvijā būs jauni vilcieni.

AS “Pasažieru vilciens” jaunā valde, kas tika iecelta 8.jūlijā, 23.jūlijā, pieņēma lēmumu pārtraukt vilcienu iepirkuma procedūru, jo tās turpināšana neatbilst uzņēmuma interesēm un finansiālajām iespējām. Valde plāno līdz augusta beigām sagatavot ceļa karti, kādā veidā nonākt līdz veiksmīgai ritošā sastāva nomaiņai paredzētajā termiņā – līdz 2016.gadam, teikts uzņēmuma paziņojumā medijiem.

Jūlija sākumā “Pasažieru vilciena” izsludinātajā atklātajā konkursā par jaunu elektrovilcienu nomu par uzvarētāju tika atzīts Šveices uzņēmums “Stadler Bussnang AG” (“Stadler”). Kopējā līguma summa bija paredzēta 273 miljoni eiro.Konkursa mērķis ir 25 jaunu elektrovilcienu vienību jeb sastāvu noma uz 15 gadiem.