lzs.lv


Esošā koalīcija ir kā ielāpu deķis, ko ik pa brīdim sadiedz premjers, taču tā valdībai ir grūti strādāt, otrdienas rītā LNT raidījumā “900 sekundes” pauda Saeimas opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

“Šī koalīcija ir kā ielāpu deķis, ko ik pa brīdim premjers sadiegs. Pieļauju, ka sagaidīsim pašvaldību vēlēšanu rezultātus, kas [atkal] pacels jautājumu par valdības stabilitāti,” teica Brigmanis.

Viņš sacīja – Reformu partija, kuras reitings atbilstoši jaunākajiem SKDS aptaujas datiem ir noslīdējis līdz 1,9%, ir uz izjukšanas sliekšņa, turklāt tās virzīto ministru, piemēram, izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa piedāvājumam koalīcijā trūkst atbalsts.

“Reformu partija beigs tuvākā laikā savu dzīvīti, viņiem rezultāta nebūs arī pašvaldību vēlēšanās. Diez vai kāds saprātīgi domājošs cilvēks ies uz partiju, kura knapi turas virs ūdens,” bargs vērtējumā par politiskajiem konkurentiem bija Brigmanis.

Savukārt Nacionālajai apvienībai, ņemot vērā tās deputātu skaitu Saeimā, ir neproporcionāli maz ministru – tikai divi. Savulaik arī ZZS ar mazāku deputātu skaitu Saeimā ir bijuši trīs ministri.

Par spīti šīm nepilnībām, pašreizējā situācijā, acīmredzot, pietrūkst drosmes pārskatīt koalīcijas līgumu un mainīt ministru sastāvu, teica Brigmanis, kurš norādīja, ka izmaiņas varētu viest arī pašvaldību vēlēšanu rezultāti.

Savukārt uz jautājumu par ZZS iešanu valdībā viņš atbildēja, ka tas ir “atkarīgs no skatījuma uz dzīvi kopumā” un ” ZZS atvērtu sarunu no baltas lapas”.