lzs.lv


Referenduma rosināšanai par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem liela loma būs “Saskaņas centram” (SC), – LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Brigmanis sacīja, ja SC mobilizēs savu elektorātu, referendums par šo jautājumu varētu arī notikt.

“Pašreizējā situācijā lieku reizi nevajadzīgi tiek pretnostatīti dažādu tautību cilvēki, pilsoņi pret nepilsoņiem,” sacīja Brigmanis. Viņaprāt, šāda referenduma iespējamību varēja novērst, iestrādājot likumā normas, kas paredz konkrētus jautājumus, par kuriem referendumus nedrīkst rīkot, “šo jautājumu nolikt pie vietas var arī ar izmaiņām Satversmē'”.

ZZS frakcijas vadītājs atbalsta pašreizējo pilsonības iegūšanas procesu.

Jautājumā par referenduma rosināšanai nepieciešamo parakstu skaita slieksni Brigmanis savu nostāju nemaina, – ZZS joprojām uzskata, ka tam jābūt 30 000, nevis 10 000, kā tas ir pašlaik.

Politiķis uzskata, ka atbildīgajām tiesībsargājošajām institūcijām “pēdējais laiks būtu tikt galā arī ar [partijas “Par dzimto valodu!” līderi Vladimiru] Lindermanu. Ja [Krievijas prezidents Vladimirs] Putins varēja viņu izmest no Krievijas bez problēmām, arī mūsu drošības iestādēm noteikti ir pietiekami daudz informācijas, lai ar to tiktu galā”.

Brigmanis uzskata, ka Lindermana aktivitātes nekāda veidā nevar uztvert par sabiedrību saliedējošām un integrējošām.

Jau ziņots, ka referenduma rīkošanai par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem parakstījušies jau 10 250 cilvēku. Parakstus turpinās vākt līdz šodienai, savukārt līdz 30.augustam tos plāno iesniegt Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Kustības “Par vienlīdzīgām tiesībām” pārstāvis apgalvoja, ka no visiem cilvēkiem, kas parakstījās par šo iniciatīvu, aptuveni 10% līdz 15% esot latvieši. Parakstīties par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem parakstījušies dažāda vecuma cilvēki – pensionāri, vidēja vecuma cilvēki un arī jaunieši.

Kā ziņots, kustība “Par vienlīdzīgām tiesībām” aicinājusi iedzīvotājus parakstīties, lai tiktu ierosināta tautas nobalsošana par Latvijas pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem.

Kustības paziņojumā izteikts lūgums ziedot naudu, lai nodrošinātu notāru pakalpojumus tiem, kuriem pašiem nav nepieciešamo finanšu jeb 2,01 lata par vienu parakstu.