lzs.lv


12.Saeimas vēlēšanās varētu piedalīties visi Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas deputāti un ministri, pieļāva ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Tāpat Saeimas vēlēšanās, visticamāk, kandidēs arī Latvijas Zemnieku savienības bijušais Rīgas mēra amata pretendents Armands Krauze (LZS) un Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Gatis Ābele (LZS).

Tomēr vēl nevar izslēgt iespēju, ka kāds no potenciālajiem kandidātiem pārdomā, piebilda Brigmanis. Vairāki minētā loka kandidāti uz Saeimu kandidēs tādā gadījumā, ja viņi netiks ievēlēti Eiropas Parlamentā (EP). Pagaidām gan vēl neesot zināms skaidrs kandidātu sadalījums pa vēlēšanu apgabaliem, un vispirms ir jāizlemj, kuri būs galvenie kandidāti Rīgā.

ZZS kandidātu sarakstus Saeimas vēlēšanām veidos, arī ņemot vērā socioloģisko aptauju datus. Vaicāts, vai vēlēšanās varētu piedalīties Andrejs Panteļējevs (LZP) un Iveta Šulca (LZP), Brigmanis pieļāva šādu iespēju. Taču viņš norādīja, ka tas būs atkarīgs no Latvijas Zaļās partijas (LZP) lēmumiem, jo Panteļējvs un Šulca ir LZP biedri.

Savukārt par Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) iesaistīšanos parlamentārajā politikā neesot “atbildams jautājums” – tas esot atstāts izlemšanai viņam pašam, skaidroja ZZS frakcijas priekšsēdētājs.

Kā ziņots, uz EP no ZZS saraksta ar pirmo numuru startē Saeimas deputāts Andris Bērziņš, tālāk sarakstā seko bijusī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja, Latvijas vēstniece Ēģiptē Šulca, deputāte Iveta Grigule un deputāts Kārlis Seržants. Vēlēšanās kandidē arī Krauze.