lzs.lv


ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis neizslēdz, ka ZZS varētu būt koalīcijā, bet, kas attiecas uz Zatlera reformu partijas (ZRP) noteikumu nestrādāt vienā koalīcijā ar ZZS, Brigmanis sacīja – laiks dziedē visas problēmas.

Brigmanis LNT raidījumā «900 sekundes» atzina, ka situācija koalīcijā ir diezgan saspringta un koalīciju veido vien 56 balsis.

«Es domāju, ka šajā atbildīgajā brīdī, kad priekšā stāv būtiski referendumi, uzsveru – vairāki referendumi, latviskā labā spārna partijām jāvienojas,» sacīja ZZS pārstāvis.

Jautāts, kā tad būs ar ZRP noteikumu nestrādāt vienā koalīcijā ar ZZS, Brigmanis sacīja: «Mēs ar ZRP deputātiem esam runājuši Saeimā – cilvēciskas, normālas attiecības. Laiks dziedē visas problēmas.»

Arī laikraksts «Diena» pirmdienas rītā vēstīja, ka ZZS apmaiņā pret darbošanos koalīcijā ar divu ministru portfeļiem gatavi atbalstīt koalīciju svarīgu Eiropas finanšu stabilizācijas jautājumu pieņemšanā.

ZZS savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, kura vadītajā frakcijā ir 13 deputātu, «Dienai» sacīja – ja ZZS atbalsta tik svarīgus lēmumus, tā arī vēlas uzņemties atbildību par valdības darbu, lai varētu ietekmēt valsts budžeta veidošanu un citus svarīgus lēmumus. Tikai tad, ja ZZS būs koalīcijā vismaz ar diviem ministriem, tā balsos par šiem jautājumiem.

Latvijas parlamentam būs nepieciešams divu trešdaļu balsu vairākums, iespējams, pat par vairākiem ar Eiropas finanšu stabilizāciju saistītiem jautājumiem. To sestdien «Vienotības» domes sēdē atzina arī premjers Valdis Dombrovskis.