lzs.lv


Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS) jautājums par būšanu valdības koalīcijā vienmēr “ir vienmēr aktuāls”, pirmdienas rītā intervijā LNT raidījumā 900 sekundes sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Opozīcijā esošā politikā spēka līderis atzina, ka “mēs par visām varītēm negribam tikt valdībā”, taču norādīja, ka šis jautājums apvienībā “ir vienmēr aktuāls”. Jautāts par valdības stabilitāti, A.Brigmanis teica, ka “tas [valdības] krišanas punkts var notikt jebkurā brīdī”.

Uz jautājumu, vai, viņaprāt, tuvākajā nākotnē varētu sašķobīties valdības stabilitāte un tā varētu krist, A.Brigmanis teica: “Es jau neesmu astrologs, bet zīmes ir tādas… Valdības krīt pēkšņi, neprognozējami. Vai tam ir ārējs vai iekšējs iemesls, mēs to paskatīsimies. Taču, ja ir stabila koalīcija, tad neviens to nevar gāzt.”

Viņš norādīja, ka valdības iekšienē “paši viens otru uzmundrina ar stabilitātes uzsaucieniem, bet sabiedrība jau to redz – viens partneris sēž pie bagātīgi klāta galda, pārējie pārtiek no tā, kas no tā atlec”.

Runājot par koalīcijas partneru Zatlera Reformu partijas straujo popularitātes kritumu un to, ka ZRP joprojām strikti turas pie savām sarkanajām līnijām, A.Brigmanis norādīja, ka “ja nekā cita nav, tad uz kaut ko jāpastāv. Viņaprāt, ZRP “vienīgais, kas ir palicis, ir oligarhu tēma” un “Rīkojums nr.2 ir vienīgais, ko atgremo visu laiku”. “Tagad ir citas problēmas – ekonomika, referendums, jānāk ar konkrētiem piedāvājumiem”, nevis tikai dot norādes par sadarbību ar oligarhiem.