Ja sarunu noslēgumā Ministru prezidenta amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS) topošajai valdībai atbalstu būtu gatava paust tikai daļa no partijas “Vienotība” pārstāvjiem, koalīciju vajadzētu veidot arī ar abām mazajām partijām, šodien žurnālistiem sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.
Taču politiķis uzsvēra, ka pašlaik notiek sarunas ar “Vienotību”, un viņš cer uz visa politiskā spēka atbalstu Kučinska valdībai. “Es no sarunas sapratu, ka absolūti nav nekādu pretrunu kopā strādāt,” uzsvēra Brigmanis, komentējot ZZS un “Vienotības” šodienas apspriedi.
LETA jau vēstīja, ka “Vienotība” un ZZS arī šodienas oficiālās tikšanās laikā vēl nav vienojušās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā.
Valsts prezidenta nominētais premjera amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS) pēc tikšanās ar “Vienotības” pārstāvjiem žurnālistiem sacīja, ka sarunās tika uzklausītas “Vienotības” vēlmes, tomēr viņiem jaunajā valdībā tika piedāvāts uzņemties piecu ministriju vadību, bet starp tām nav Satiksmes ministrijas (SM) un Tieslietu ministrijas (TM).
Kučinskis norādīja – viņš jau iepriekš izteica apmierinātību ar to, kā strādā “Vienotības” pārvaldītā Iekšlietu ministrija (IeM) un Ārlietu ministrija (ĀM), tāpēc šo darbu vajadzētu turpināt. Tāpat “Vienotībai” piedāvāts uzņemties Ekonomikas ministrijas (EM), Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), kā arī Labklājības ministrijas (LM) pārraudzību.
Savukārt “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa teica, ka politiskais spēks atkārtoja savu piedāvājumu uzņemties sešu ministriju pārraudzību, tomēr saņēma atbildi, ka tas nav pieņemams. Āboltiņa atturējās vērtēt ZZS piedāvājumu, kā arī komentēt kompromisa iespējas, akcentējot, ka vispirms šis jautājums tiks pārrunāts “Vienotības” frakcijā.
ZZS savā politiskajā pārraudzībā vēlas Finanšu ministriju (FM), Zemkopības ministriju (ZM), Aizsardzības ministriju (AM), SM un Veselības ministriju (VM), “Vienotībai” atvēlot ĀM, IeM, IZM, EM un LM, bet nacionālajai apvienībai – TM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Kultūras ministriju (KM), kā arī Saeimas priekšsēdētāja amatu.
Šāda piedāvājuma akceptēšana mainītu līdzšinējo spēku samēru valdībā. Pašlaik “Vienotībai” Ministru kabinetā ir seši pārstāvji un ZZS – pieci, savukārt ZZS vēlas šo proporciju apgriezt otrādi.