lzs.lv

ZZS ierosinājums, kas paredzēja atļaut dīzeļdevielas realizēšanu bez pievienotas biodegvielas pieajaukuma, tāprovizoriski par 12-14 eiro centiem samazinot degvielas litra cenu 28.04.2022. tika NORAIDĪTS!

BEIDZOT koalīcija sadzirdējusi ZZS aicinājumu!

—–


Inflācijas kāpuma bremzēšanai Latvijā plānots uz laiku atteikties no prasības par obligātu biodegvielas piejaukumu benzīnam un dīzeļdegvielai. Par koalīcijā pirmdien, 2. maijā, panākto vienošanos pēc varas partiju sanāksmes informēja Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārā sekretāre Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība).

EM parlamentārā sekretāre atzīmēja, ka šo lēmumu plānots pieņemt līdz 1. jūlijam. Patlaban paredzēts, ka biodegvielas obligātais piejaukums nebūs obligāts līdz 2023. gada beigām. “Dosim iespēju tirgot degvielu bez biodegvielas piejaukuma,” teica Indriksone, norādot – tie degvielas tirgotāji, kas vēlēsies degvielu tirgot ar biodegvielas piejaukumu, to varēs darīt.

Indriksone atzīmēja, ka EM vērtējusi “visus iespējamos” atbalsta veidus, kā cenu pieauguma laikā varētu atbalstīt iedzīvotājus un uzņēmējus. Tāpat gaidīta Eiropas Komisijas (EK ) atbilde par iespējām apturēt vides saistības. No EK atbildes izriet, ka pārtikas pieejamības nodrošināšanai risinājums par terminētu atteikšanos no obligāta biodegvielas piejaukuma var būt pieejams.

Politiķe sacīja, ka, atsakoties no obligātā biodegvielas piejaukuma, degvielas litra cena “var tikt ietekmēta” provizoriski par 12-14 eiro centiem.

Viss raksts un raksta avots: LSM.LV ( https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/inflacijas-bremzesanai-latvija-plano-uz-laiku-atteikties-no-obligata-biodegvielas-piejaukuma.a454960/ )  

Foto: LETA, Edijs Pālens