lzs.lv


Balsu pirkšanā apsūdzētais Andris Kozulis (Latvijas Zemnieku savienība) ir apturējis darbību partijā, pirmdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Zaļo un Zemnieku savienības līderis Augusts Brigmanis. “Mēs veicām sarunas ar Viļānu nodaļu, kuras biedrs viņš ir. Ir vienošanās, ka viņš savu darbību partijā apturēs. Par jebkuru partijas biedru uzskatām, ka vispirms jābūt notiesājošam spriedumam, un tad tiek pieņemts galīgs lēmums par viņa izslēgšanu no partijas.

(..) Jautājums uz doto brīdi ir izsmelts,” teica Brigmanis.Jau ziņots, ka februārī prokuratūra nodeva tiesai lietu, kurā par vēlētāju uzpirkšanu oktobra sākumā notikušo 12.Saeimas vēlēšanu laikā apsūdzētas divas personas.Viens no apsūdzētajiem ir „Vienotības” deputāta Dzintara Zaķa draugs, Viļānu novada deputāts un uzņēmējs Andris Kozulis. Otrs apsūdzētais ir  Andrejs Sačkovskis, ziņoja Latvijas Radio.

Saskaņā ar apsūdzību, abi cilvēki par dažāda apmēra naudas atlīdzību Latgalē uzpirka vēlētājus, liekot viņiem balsot par vienu konkrētu partiju, ar „plusiņu” atzīmēt attiecīgo kandidātu un nosvītrot atlikušo kandidātu vārdus un uzvārdus.Vēstīts, ka par iespējamo balsu pirkšanu Zaķa ievēlēšanai jau nākamajā dienā pēc vēlēšanām medijiem ziņoja „Vienotības” Viļānu nodaļas vadītājs Juris Vidiņš. Šī rīcība gandrīz noveda pie viņa izslēgšanas no partijas, taču „Vienotības” valde nolēmusi šo jautājumu „iesaldēt”.

Pēc medijos izskanējušajām ziņām un citas informācijas Drošības policija kopumā ierosināja sešas lietas par balsu pirkšanu. Decembra beigās, kad par iespējamu balsu pirkšanu 12. Saeimas vēlēšanās aizdomās turētā statuss tika piemērots divām personām, pirms tam – vēl četrām personām. Vienai personai apsūdzība jau uzrādīta.

Skaļākā no vairākām iespējamām balsu pirkšanas lietām 12. Saeimas vēlēšanās ir tieši iespējamā balsu pirkšana Latgalē parlamentā ievēlētā ”Vienotības” deputāta Dzintara Zaķa labā.