lzs.lv


Kā vienu no 2013.gada budžeta prioritātēm Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) virzīs pensiju indeksāciju.

ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis: „Laikā, kad ievērojami budžeta līdzekļi tiek ieguldīti tādos projektos kā bezatbildīgi noslēgtā radaru līguma laušana, AirBaltic un dažādu banku glābšanas operācijas, pensiju indeksācija ir sociāli atbildīgas valsts pienākums, lai trūcīgāko sabiedrības daļu nepakļautu vēl lielākam nabadzības riskam. Nevar būt tāda situācija, kad atbilstoši valdības paziņojumiem par ekonomiskās situācijas strauju uzlabošanos, pensionāru dzīves līmenis joprojām pasliktinās, kaut vai ņemot vērā preču un pakalpojumu izmaksas, kas kļūst aizvien dārgākas, jo īpaši, sākoties apkuras sezonai.”

Pensiju indeksācijai atbilstoši likumdošanai jānotiek katru gadu, un ZZS rosina to atsākt jau sākot ar 2013.gadu. ZZS aicina valdību jau 2013.gada budžetā paredzēt līdzekļus pensiju indeksācijai. Ja šāda iniciatīva netiks paredzēta, ZZS gatavos un iesniegs savu priekšlikumu par pensiju indeksācijas atsākšanu jau 2013.gadā.

ZZS aicina valdības un koalīcijas pārstāvjus būt atbildīgiem arī pret mazaizsargātāko sabiedrības daļu, gatavojot nākamā gada budžetu, un paralēli gandarījumam par straujiem ekonomikas attīstības tempiem nepasliktināt dzīves līmeni apmēram pusmiljonam Latvijas iedzīvotāju.

Informāciju sagatavoja:
ZZS biroja vadītāja,
Ilona Jurševska