lzs.lv

Šo sarunu ar ilggadējo ZZS frakcijas līderi Saeimā un bijušo Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētāju Augustu Brigmani iniciēja raksts “14. Saeimas rezultāti”. Brigmanis kā joprojām aktīvs LZS biedrs vēlējās precizēt dažus, viņaprāt, diskutablus jautājumus saistībā ar nākamruden paredzētajām 14. Saeimas vēlēšanām.

Savā rakstā izteicu domu, ka jau šobrīd visai skaidri iezīmējas nākamo Saeimas vēlēšanu rezultāti. Pareizāk sakot, šiem rezultātiem kopumā nav lielas nozīmes, jo esošā koalīcija saglabās savu dominējošo stāvokli un Kariņš kopā ar Pavļutu un Dzintaru veidos arī nākamo valdību. Kas jums šajā prognozē šķita nepareizs?

Neteiksim, ka nepareizs, bet man šķiet, ka tajā prognozē cauri spīdēja doma, ka zaļie zemnieki (ZZS) kaut kādos apstākļos, ja viņi labi uzvestos, varētu tikt ietverti nākamajā koalīcijā. Pēc maniem aprēķiniem sanāk tāda prognoze, ka esošā koalīcija nav ieinteresēta ZZS klātbūtnē nākamajā valdībā, un vienīgais arguments, kāpēc viņus paņemt valdībā, būtu pietiekami liels ZZS mandātu skaits [pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām]. Pretējā gadījumā viņi ir ļoti apmierināti ar esošo situāciju.

Tam var tikai piekrist. Mana prognoze balstījās idejā, ka “Vienotībai”, “Attīstībai/Par!” un NA varētu nepietikt balsu un JKP saņemtu ļoti maz vietu vai pat nepārvarētu 5% barjeru.

Mana prognoze ir tāda, ka nākamajā Saeimā būs atsevišķi pārstāvēti “Progresīvie”. Plus, ja vēl tiek iekšā reģionāļi (Latvijas Reģionu apvienība – LRA), tad viņi būs piespēlētāji šim triju partiju kodolam. Tāpēc ar lielu varbūtību var prognozēt, ka ZZS nākamajā valdība var arī nebūt.

Tādā gadījumā ko darīt ZZS?

Manā izpratnē ZZS nav cita varianta, kā rūpīgi strādāt, lai iegūtu lielāku mandātu skaitu Rīgā. Tas ir tas, ko es visu laiku ar saviem kolēģiem esmu runājis – lielāks uzsvars jāliek nevis uz reģioniem un laukiem, kas pats par sevi ir skaidrs, bet tieši uz Rīgu. Rīgas vēlētājiem jāraida nopietni signāli.

Intervijas avots un visa intervija: NRA.LV  ( https://ej.uz/agy8

©Rūta Kalmuka/F64