lzs.lv


Satiksmes ministrs Uldis Augulis ceturtdien, 17. februārī, tikās ar Somijas vēstnieci Latvijā Mariju Serēnius, lai pārrunātu abu valstu sadarbības iespējas transporta un tranzīta jomās.

M.Serēniusa interesējās par Baltijas valstu pozīciju saistībā ar Rail Baltica projektu. U.Augulis paskaidroja, ka tam ir būtiska nozīme TEN-T transporta tīklā, tomēr Rail Baltica izveide būs visu trīs Baltijas valstu kopīga izšķiršanās. Tāpat ministrs norādīja, ka prioritārs ir gan Rail Baltica projekts, gan iecere par ātrvilcienu Rīga – Maskava, kas labi papildinātu TEN-T transporta tīklu.

Tikšanās laikā tika apspriesta TEN-T transporta tīkla politikas pārskatīšana. Ministrs norādīja, ka, pārskatot TEN-T politiku, jāņem vērā Baltijas un Ziemeļvalstu reģiona intereses un attīstības tendences, kā arī šī reģiona nozīmība sadarbībā ar trešajām valstīm.

Tāpat ministrs rosināja ciešāk sadarboties Ziemeļeiropas un Baltijas jūras reģionā, lai nopietnāk aizstāvētu mūsu reģiona kopējās intereses TEN-T Eiropas ostu tīklā.

M.Serēniusa izteica cerību, ka Latvija un Somija jau drīzumā varētu stiprināt abu valstu ostu sadarbību. 

Tāpat vēstniece izrādīja interesi, kā ministrs vērtē aviokompānijas „airBaltic” attīstību. U.Augulis norādīja, ka ir gandarīts par lidsabiedrības darbību, kurai ir 74 galamērķi. Tāpat „airBaltic” darbojas jauna padome, kā arī tiks piesaistīts neatkarīgs auditors, lai pilnvērtīgi izvērtētu uzņēmumu.
 
Šā gada 3. martā U.Augulis plāno doties vizītē uz Somiju, lai pārrunātu abu valstu ostu attīstību, pieredzi starptautisko dzelzceļa pārvadājumu jomā, TEN-T politikas pārskatīšanu, ES iniciatīvu samazināt sēra sastāvu jūrniecībā izmantojamai degvielai u.c. jautājumus.

 

Ilze Svikliņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Satiksmes ministrija

Tālrunis: 67028370

E-pasts: ilze.sviklina@sam.gov.lv