lzs.lv


Piektdien, 29.aprīlī, satiksmes ministrs Uldis Augulis piedalījās laikraksta „Autoceļu Avīze” Gada balvas svinīgā pasākuma atklāšanā un pasniedza Gada balvu nominācijā „Gada objekts”, kuru saņēma uzņēmums „Saldus Ceļinieks” par autoceļa P124 Ventspils-Kolka posma Lūžņa-Lielirbe rekonstrukciju.

Uzrunājot ceļiniekus, ministrs atgādināja senu patiesību, ka par valsts ekonomiku, labklājību un arī valsts nākotnes perspektīvām liecina ceļi. Tur, kur ir labi ceļi, attīstītās uzņēmējdarbība, rodas darba vietas, cilvēki iekārto savas dzīvesvietas un domā par nākotni: „Būtībā ceļi nav tikai valsts, bet visas sabiedrības vizītkarte,” teica ministrs.

Runājot par situāciju nozarē, Uldis Augulis uzsvēra, ka ministrija no savas puses ir izdarījusi visu, lai piesaistītu nozarei pēc iespējas lielāku valsts un Eiropas Savienības finansējumu: „Esam izdarījuši visu iespējamo, lai nodrošinātu jums – Latvijas ceļu būvniecības uzņēmumiem – tādu pasūtījumu, kas gala rezultātā ļautu valstij saņemt iespējami lielāko izremontēto un uzbūvēto ceļu apjomu pēdējo gadu vēsturē. Tas ir kopīgs darbs, kur nepieciešama cieša sadarbība starp valsti kā pasūtītāju no vienas puses un projektētājiem un būvniekiem kā darbu veicējiem no otras puses.”

Satiksmes ministrs rosināja šajā svētku dienā izbaudīt patiesu gandarījumu par labi paveiktu darbu: „Mums ir ceļi un ceļu posmi, kas uzbūvēti kvalitatīvi, ir, es gribētu teikt, Eiropas līmenī. Tāpēc ir apsveicami, ka paši ceļu būvētāji un ceļinieku asociācijas novērtē un arī godina labākos sava amata meistarus un nozares uzņēmumus. Ir noteikti jābūt stimulam, kas nav mērāms tikai saņemto pasūtījumu latos, bet sniedz arī morālu gandarījumu. Jaunizveidotā „Autoceļu Avīzes” Gada balva par sasniegumiem autoceļu nozarē noteikti ir šāds stimuls,” savu pārliecību pauda Uldis Augulis.

Laikraksta „Autoceļu Avīze” Gada balva ir laikraksta redakcijas un tās redkolēģijas, ko pārstāv VAS „Latvijas Valsts ceļi”, biedrība „Latvijas ceļu būvētājs”, Latvijas ceļinieku asociācija, Transportbūvju inženieru asociācija un AS „Latvijas autoceļu uzturētājs”, sadarbībā tapis projekts, lai novērtētu pagājušajā gadā paveikto un izteiktu publisku atzinību tiem, kas autoceļu nozarē strādājuši viskvalitatīvāk un sasnieguši vislabākos rezultātus. Vērtēšanu veica neatkarīgi „Autoceļu Avīzes” pieaicināti eksperti no Latvijas un Lietuvas. Gada balva tika piešķirta piecās nominācijās.

Ināra Pomere
Satiksmes ministra padomniece
Tālrunis: 67028305, 29206664
E-pasts: inara.pomere@sam.gov.lv