lzs.lv

Šobrīd vairāk nekā nekad lauksaimniecības nozarei nepieciešams zemkopības ministrijas atbalsts. Neskatoties uz faktu, ka ražošanas izejvielas paliek aizvien dārgākas un ar katru dienu tās kļūst nepieejamākas, kas apdraud to ražošanas līmeni, ko esam pieraduši saražot līdz šim, par nozari atbildīgais ministrs turpina gulēt “ziemas miegā”, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Uldis Augulis.

Laikā, kad notiek karš Ukrainā, vairāk nekā jebkad ir nepieciešama izlēmīga un operatīva rīcība attiecībā uz pārtikas ražošanu un tās pietiekamības nodrošināšanu iedzīvotājiem par samērīgu cenu. Mēs kā Latvijas valsts un Eiropas Savienība kopumā nevaram atļauties ražot mazāk, ir jādomā, kā saražot vairāk un efektīvāk, tādejādi samazinot patērētājiem arī gala cenu pārtikai.

U.Augulis: “Ražošanas izejvielas paliek aizvien dārgākas, un ar katru dienu tās kļūst nepieejamākas, kas apdraud to ražošanas līmeni, ko esam pieraduši saražot līdz šim. Negatīvs efekts uz Latvijas ekonomiku sagaidāms arī tāpēc, ka Ukrainā būs būtisks ražošanas apjoma samazinājums augkopības produkcijai. Karadarbības rezultātā ir mainījušies tirgi un loģistika, bet patēriņš būs jānodrošina līdzšinējā līmenī. Lauksaimnieki ir pilnībā gatavi atteikties no agresoru – Baltkrievijas un Krievijas – ražotajām izejvielām, tāpēc ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk atrast jaunus piegādātājus, un rast veidu, kā pastiprināt investīcijas tehnoloģijās, kas palīdz maksimāli efektīvi nodrošināt lauksaimnieciskās produkcijas ražošanas procesu.”

Raksta avots un viss raksts: NRA.LV (  https://ej.uz/sca4

FOTO: ©Oksana Džadana/ F64