lzs.lv

Saruna ar Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju, 13. Saeimas deputātu Armandu Krauzi. 

Omikrons. Sertifikātu atcelšana. Ierobežojumu atcelšana. Šīs tēmas ir pašlaik aktuālas. Kāds ir jūsu viedoklis par Krišjāņa Kariņa (JV) rīcību?

Valdības soļi liecina, ka ir liela nepieciešamība izlietot tās vakcīnas, kas ir iepirktas, jo pretējā gadījumā tām beigsies derīguma termiņi un tās būs jāizmet. Jau labu laiku ir redzams, ka vakcinācijas sertifikātu režīmam Latvijā ir zudusi jēga un nepieciešamība, to varēja atcelt jau vakar, taču sertifikāti netiek atcelti. Jo jāturpina piespiest cilvēkus vakcinēties.

Zaļo un zemnieku savienība uzskata, ka vakcinācijas sertifikāti ir nekavējoties jāatceļ. Tāpat jābeidz pieprasīt bērniem lietot maskas skolās. Un vēl – ļoti būtiski ir atsākt Saeimas normālu darbu bez attālinātas strādāšanas. Manuprāt, lēmums neatgriezties stādāt klātienē ir politisks. Valdošā koalīcija baidās, ka klātienē koalīcijai nebūs vairākuma un opozīcija spēs citā kvalitātē argumentēt pret valdības muļļāšanos visos jautājumos. Un tad Krišjānis Kariņš nevarēs nodrošināt, lai viņa valdības lēmumi tiek akceptēti Saeimā.

Darbību ir pabeigusi parlamentārās izmeklēšanas komisija “Lai izmeklētu Latvijas valdības kļūdaino rīcību Covid-19 pandēmijas pārvarēšanas procesā, kā arī nosauktu to politisko amatpersonu vārdus, kuras izraisījušas neatgriezeniski negatīvas sekas Latvijai”. Ko šī komisija noskaidroja, kādus vārdus tā nosauca?

Nevienu vārdu šī komisija nenosauca. Notika politisks tirgus – “Attīstībai/Par!” un “Jaunā Vienotība” ļoti veiksmīgi notirgojās un beigās nenosauca vainīgo vārdus.

Bezjēdzību kovida sakarā ir ļoti daudz. Ir, piemēram, operatīvā vadības grupa, kurā pulcējas ierēdņi – kādi 70 cilvēki. Kāda var būt operatīva vadība no šādas grupas? Kādus lēmumus tā var pieņemt krīzes laikā? Tas ir Krišjāņa Kariņa veidojums – tā viņš ir iedomājies tikt galā ar krīzi.

Visu interviju lasi NRA.LV ( https://ej.uz/8m1m

FOTO: ©Ģirts Ozoliņš/F64