lzs.lv

Lielākajai daļai jeb 73% Latvijas iedzīvotāju nav pieņemams princips, ka valsts aizņemas naudu, lai risinātu šodienas problēmas, bet apmaksu veic nākamās paaudzes, liecina Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) pētījumu centram “SKDS” pasūtītā iedzīvotāju aptauja par valsts finansēm un Covid-19 problemātiku.

Tostarp princips, ka valsts aizņemas naudu, lai risinātu šodienas problēmas, bet apmaksu veic nākamās paaudzes, drīzāk nav pieņemams 36%, un nemaz nav pieņemams – 37%. Savukārt šādu principu akceptē piektā daļa jeb 19% respondentu, no tiem drīzāk – 17%, bet pilnībā pieņemami tas ir – 2% aptaujāto.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem, lielākā daļa respondentu jeb 75% uzskata, ka Latvijas valsts ārējais parāds, salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm, ir kopumā liels (drīzāk par lielu to uzskata 36%, ļoti lielu – 39%). 12% respondentu ārējo parādu vērtē kā vidēju, bet 3% – kā mazu.

Raksta avots LSM : https://ej.uz/tcoe

——————–

 2019.gadā Valsts parāds bija – 11, 246 miljardi

“Jaunās Vienotības valdība 2022.gadā vēsturē ieies ar kopējo valsts parādu 17,591 miljardi eiro. Kopā Vienotības un Jaunās Vienotības valdību laikā valsts ir aizņēmusies 11,334 miljardi eiro, tā katram Latvijas iedzīvotajam, ieskaitot bērnus un pensionārus ir uzkrāvusi ap 5965 eiro parāda slogu,” uzsver Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs, ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze 

Kariņa valdība tikai 3 gados ir aizņēmusies 6,34 miljardus Valsts kopējais parāds sasniedzis jau 17,59 miljardus Kariņa valdība savā pastāvēšānas laikā katram Latvijas iedzīvotājam, tai skaitā bērnam uzlikusi ap 3330 eiro parādu slogu!