lzs.lv


Trešdien, 4. novembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs sveiks konkursa „Mūsu mazais pārgājiens 2015” laureātus. Konkursa noslēguma pasākums notiks Mežaparka Lielās estrādes telpās, Rīgā no pulksten 11.00. Jau par tradīciju kļuvušajā konkursā „Mūsu mazais pārgājiens” piedalījās Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki, kuri, iepazina meža ietekmi uz savu pagastu, novadu, pilsētu un Latviju.

Šogad konkursam iesūtīti 190 kolektīvu darbi – 61 darbs 1.-4. klašu grupā, 52 darbi 5.-9. klašu grupā, 12 darbi 10.-12. klašu un profesionālo izglītības iestāžu grupā un 65 darbi interešu izglītības pulciņu un mazpulku grupā. Konkursa komisija, kuras priekšsēdētājs ir rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs, pateicas visiem konkursa dalībniekiem par dalību konkursā un skolotājiem par iedvesmošanu.

Konkursa komisiju patīkami pārsteidza pedagogu prasmīgums dažādu pedagoģisko, projekta vadības u.c. metožu pielietošanā. Tāpat iepriecināja skolēnu spēja analītiski domāt, izvērtējot redzēto un iepazīto. Darbus vērtēja arī Zemkopības ministrijas Meža departamenta pārstāve Māra Mīkule, Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektora asistente Ieva Erele un biedrības „Zaļās mājas” valdes loceklis Kristaps Ceplis.    

Šogad konkurss „Mūsu mazais pārgājiens” notika jau devīto reizi. Iepriekšējos gados konkursa dalībnieki apzināja koka mūsdienīgos un daudzfunkcionālos izmantošanas veidus savā pagastā, novadā, pilsētā vai Latvijā.