ZZS vērš premjera uzmanību uz savvaļas dzīvnieku kropļošanu un bojāeju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), reaģējot uz pierobežas iedzīvotāju un mednieku sniegto informāciju, vērš Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa uzmanību uz savvaļas dzīvnieku kropļošanu un bojāeju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, kur tiek būvēts pagaidu žogs nelegālo migrantu plūsmas apturēšanai. Vienlaikus ZZS aicina nekavējoties sadarbībā ar speciālistiem meklēt atbilstošākos risinājumus, lai traģiskā situācija tiktu novērsta.

Pierobežas iedzīvotāji un mednieki jau kādu laiku ziņo par savvaļas dzīvnieku mocībām, cenšoties, sekojot dabiskajiem instinktiem, šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu pa tiem ierastajām takām. Tā rezultātā dzīvnieki sapinas dzeloņstieplēs, savainojas un pat iet bojā.

„Saņemot šos video un fotogrāfijas ar sakropļotiem dzīvniekiem, ir acīmredzami, ka iekšlietu ministrei M.Golubevai nepatīk dzīvnieki tikpat ļoti, kā veselības ministram D.Pavļutam – cilvēki," saka ZZS līdzpriekšsēdētājs Edgars Tavars.

Savukārt ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze akcentē: „Ja M.Golubeva nespēlētu politiskās spēlītes, velkot visu garumā, un valdošā kliķe nemēģinātu savējos atbalstīt valsts iepirkumos, tad normāls žogs, kurā nevar sapīties dzīvnieki, jau sen būtu uzstādīts uz robežas. Es esmu pārsteigts par apvienības „Attīstībai/Par" biedru divkosību: Saeimā tie aizstāv dzīvniekus, bet realitātē ir īsti dzīvnieku spīdzinātāji, kas būtu jātiesā kā varmākas".

ZZS akcentē, ka, neapšaubāmi, nelegālo migrantu plūsmu ierobežošana uz Latvijas-Baltkrievijas robežas ir steidzami jānodrošina, tomēr atbildīgajām ministrijām – Iekšlietu ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Zemkopības ministrijai - ir nekavējoties jāmeklē piemēroti risinājumi, lai neciestu savvaļas dzīvnieki.

ZZS aicina Ministru prezidentu skaidrot, vai ir vērtēta pagaidu žoga uz Latvijas-Baltkrievijas ietekme uz vidi, tai skaitā savvaļas dzīvnieku pārvietošanos. Tāpat ZZS vēlas noskaidrot, vai atbildīgās ministrijas sadarbībā ar speciālistiem ir meklējušas risinājumus, lai nodrošinātu drošu savvaļas dzīvnieku pārvietošanos pierobežā, un kad šādi risinājumi tiks ieviesti.

ZZS uzskata, ka robežas izbūve Latvijas drošībai ir ļoti nozīmīga, vienlaikus aicinot valdību neaizmirst par vides jautājumiem.

ZZS prasa novērst savvaļas dzīvnieku mokas, iepino...
Krauze: Uz valsts svētkiem tāpat nekas nebūs vaļā

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter