ZZS vēlas uzzināt gaidāmo budžeta grozījumu saturu, pirms lemt, vai tos atbalstītZaļo un zemnieku savienība (ZZS) pirmkārt vēlas apskatīties gaidāmo budžeta grozījumu saturu, pirms lemt, vai tos atbalstīt balsojumā Saeimā, sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis.

Viņš norādīja, ka ZZS būtu drīzāk gatava atbalstīt tādus budžeta grozījumus, kuros būs iekļauti arī politiskā spēka iesniegtie priekšlikumi par līdzekļu piešķiršanu.

ZZS cita starpā varētu rosināt piešķirt papildus līdzekļus transporta jomā, piemēram, ceļu sakārtošanai un autopārvadājumiem. Taču konkrētus politiskā spēka piedāvājumus ietekmēs tas, ko budžeta grozījumos būs piedāvājusi valdība, uzvēra Augulis.

Jau ziņots, ka ZZS rosinās no vardarbības cietušo bērnu atbalstam 2012.gada valsts budžeta grozījumos atvēlēt 100 000 latu.

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis norādīja, ka šī priekšlikuma autors ir Saeimas deputāts, Latvijas Bērnu fonda vadītājs Andris Bērziņš ZZS. Bērziņš vēlas šādā veidā sniegt atbalstu no fiziskās un psiholoģiskās vardarbības cietušajiem bērniem. Piedāvājums paredzēs, ka kaut kāda līmeņa finansējums šajā lietā būs nepieciešams arī 2013.gadā.

Brigmanis ir aicinājis Saeimas frakcijas deputātus sagatavot savus priekšlikumus, kuri tiks iesniegti tad, kad likumprojekts par budžeta grozījumiem nonāks parlamentā. Viņš norādīja, ka parasti opozīcijas ierosinājumi tiek noraidīti, tāpēc politiskajam spēkam būs rūpīgi jāsagatavojas, piedāvājot labi pamatotus un argumentētus priekšlikumus grozījumiem budžetā.

Kā ziņots, šā gada valsts budžeta grozījumi Saeimā varētu tikt iesniegti jau augusta beigās, un parlaments tos varētu skatīt augusta beigās vai septembra sākumā, šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Premjers teica, ka, lai budžeta grozījumi gūtu atbalstu Saeimā, par tiem notiek politiskās konsultācijas koalīcijā. Tāpat Dombrovskis aicinājis Finanšu ministriju atsevišķi tikties ar neatkarīgajiem deputātiem, lai pārrunātu jautājumus, par kuriem viņi iepriekš pauduši bažas.

Valdība otrdien vienojās par šā gada valsts budžeta grozījumu griestiem 70 miljonu latu apmērā. Precīzs šī finansējuma sadalījums būs zināms tuvākajās dienās, jo ministrijām vēl jāprecizē savi pieprasījumi.


Brigmanis: ZZS kategoriski iebilst pret pārcelšanā...
Brigmanis: ZZS nebūs "Vienotības" atbalsts ebreju ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter