ZZS: Valsts augstāko amatpersonu atalgojuma pieaugums nav pieņemams, jo atbalsts netiek nodrošināts mediķiem, citu profesiju pārstāvjiem

Valsts augstāko amatpersonu atalgojuma pieaugums no 2023.gada nav pieņemams, jo atbilstošs atbalsts netiek nodrošināts mediķiem, citu profesiju pārstāvjiem un pensionāriem, šodien debatēs Saeimā norādīja opozīcijas pārstāvji.

Saeimas vairākums tomēr noraidīja valsts nākamā gada budžeta pakotnes grozījumos Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā opozīcijas iesniegto priekšlikumu atteikties no Valsts prezidenta atalgojuma pieauguma no 2023.gada.

Priekšlikumus izslēgt no likumprojekta Valsts prezidenta atalgojuma pieaugumu iesniedza Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcija, deputāti Ēriks Pucens (R), Evija Papule (R), Kaspars Ģirģens (R), Vjačeslavs Dombrovskis (R), Ļubova Švecova (LPV), Jūlija Stepaņenko (LPV) un Ralfs Nemiro.

Tika noraidīts arī šo pašu opozīcijas deputātu virzītais priekšlikums atteikties no 2023.gadā paredzētā atalgojuma pieauguma Saeimas deputātiem, valdības locekļiem un vairākām citām tiesu un valsts iestāžu augstām amatpersonām.

Debatēs deputāts Viktors Valainis (ZZS) norādīja, ka šajā jautājumā jāņem vērā nepietiekamais atalgojums mediķiem un nepietiekamais atbalsts pensionāriem - līdz ar to sagatavotie grozījumi par atalgojuma pieaugumu amatpersonām ir necieņu izrādošs žests šīm cilvēku grupām. Valsts prezidents ļoti simboliska amatpersona, kurai atalgojumu nevar palielināt, nerēķinot to, kas valstī notiek citās jomās, sacīja politiķis.

Valainis uzsvēra, ka šie grozījumi būtu jāskata trijos lasījumos, nevis kā pašlaik steidzamības kārtā divos lasījumos, un ka augstāko amatpersonu atalgojumam pieaugumam šajā brīdī likumā nevajadzētu būt.

Parlamentārietis Sergejs Dolgopolovs (S) uzsvēra, ka Valainim un citiem kolēģiem ir taisnība, ka valsts augstākajām amatpersonām atalgojumu nevar celt, ja valsts nevar nodrošinot pienācīgu algu mediķiem, zinātniekiem un mācībspēkiem. Deputāts Edgars Tavars (ZZS) savā uzstāšanās reizē vaicāja, ar ko Valsts prezidents Egils Levits būs labāks prezidents laika posmā no 2023.gada sākuma līdz 2023.gada vidum, kad uz viņu attieksies šis atalgojuma pieaugums.

Raksta avots un viss raksts: NRA.LV  ( https://ej.uz/p5au ) 

©Oksana Džadana/ F64 

​Sveicam Latvijas Republikas Proklamēšanas 103.gad...
ZZS: Valdībai nekavējoties jālabo sava kļūda un jā...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter