ZZS: Valdības stabilitāti noteiks PVN atcelšana energoresursiem

Neskatoties uz faktu, ka aizvien skaļāk publiskajā telpā izskan iedzīvotāju sašutums par saņemtajiem elektrības un apkures rēķiniem, valdības pārstāvji joprojām plāta rokas un vēl tikai solās meklēt risinājumus. "Sitot sev pie krūtīm" premjers un ministri norāda uz jau sniegtajiem dažu eiro centu atbalstiem, pasniedzot to kā milzu sasniegumu.

"Ņemot vērā, ka trauksmes zvani par faktisku daudzu mājsaimniecību bankrotu netiek sadzirdēti, parlamentārieši izsaka brīdinājumu: samaziniet rēķinu slogu vai atzīstiet savu nekompetenci un atstājiet amatus", uzsver Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Uldis Augulis.

ZZS Saeimas frakcijas deputāti aicina valdību veidojošās partijas nekavējoties vienoties par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atcelšanu elektroenerģijai un siltumapgādei mājsaimniecībām. Ja nekāda rīcība nesekos un koalīcija turpinās meklēt iemeslus bezdarbībai, tiks vākti Saeimas deputātu paraksti Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa demisijai.

ZZS jau vairākkārt sniegusi priekšlikumus par PVN samazinātās 0% likmes piemērošanu dabasgāzei, koksnes kurināmajam, elektroenerģijai un siltumenerģijai, lai atslogotu mājsaimniecību izdevumus energoresursu cenu kāpuma apstākļos. Līdzīgus risinājumus jau šobrīd izmanto virkne Eiropas valstu, kamēr Latvijas valdība vilcinās ar lemšanu par atbalsta pasākumiem, turpinot neauglīgas diskusijas un meklējot argumentus savai bezdarbībai vai neizlēmībai.

U. Augulis akcentē: "Diemžēl jau kārtējo reizi varam secināt, ka esošais Ministru prezidents Krišjānis Kariņš nav spējīgs vadīt valsti krīzes apstākļos."

ZZS aicina arī ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu un Nacionālo apvienību būt drosmīgiem un koalīciju pārliecināt par konkrētiem risinājumiem, lai mājsaimniecības nedzītu trūkumā un tās varētu segt komunālo pakalpojumu rēķinus.

​«Šodienas jautājums»: Uldis Augulis
Valainis rosina piešķirt vienreizēju 200 eiro paba...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter