ZZS: Valdībai nekavējoties jālemj par atbalstu senioriem, piešķirot vienreizēju pabalstu 200 eiro apmērā

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atbalsta Latvijas Pensionāru federācijas aicinājumu par senioru un personu ar invaliditāti dzīves apstākļu uzlabošanu ārkārtas situācijas laikā un aicina valdību nekavējoties pieņemt lēmumu par ne mazāk kā 200 eiro vienreizēja pabalsta izmaksu.

„Ikvienu mājsaimniecību šis gads ir nepatīkami pārsteidzis ar arvien pieaugošiem elektrības, apkures un citiem rēķiniem. Seniori un personas ar invaliditāti, kas saņem valsts pensijas un pabalstus, to izjūt īpaši skaudri. Valdība nevar vienaldzīgi nolūkoties, kā cilvēki tiek dzīti trūkumā," uzsver ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze.

Arī ZZS līdzpriekšsēdētājs Edgars Tavars pauž atbalstu Latvijas Pensionāru federācijas aicinājumam, norādot, ka valdībai jārīkojas nekavējoties. „Vienreizējs pabalsts, lai gan tas nav ilgtermiņa risinājums, tomēr dos atspaidu šajā saspringtajā situācijā," uzskata E.Tavars.

ZZS aicina arī valdību pasteidzināti izskatīt jautājumu par bāzes pensijām no valsts pamatbudžeta katram pensijas saņēmējam ar 2023.gada 1.janvāri, uz ko uzmanību vērš Latvijas Pensionāru federācija.

Vēstulē Valsts prezidentam, Ministru prezidentam un Saeimas deputātiem Latvijas Pensionāru federācija paudusi satraukumu par neapskaužamo situāciju valsts vecuma un invaliditātes pensiju, kā arī par valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēju dzīves apstākļiem laikā, kad palielinās cenas dažādiem pārtikas produktiem, kā arī pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem.

Latvijas Pensionāru federācija mudina no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem izmaksāt vienreizēju pabalstu ne mazāk kā 200 eiro apmērā.

“Ir trīs priekšlikumi, kas nekavējoties jāpieņem!”...
Valainis rosina apkures cenu pieauguma dēļ piešķir...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter