ZZS: Valdība nav gatava operatīvi sniegt atbalstu uzņēmējiem ierobežojumu kompensēšanai

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde un frakcija ir nepatīkami pārsteigta par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņu nespēju vadīt ar Covid-19 saistīto krīzi, ko vēlreiz apliecināja diskusija ar ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu, apstiprinot bažas, ka valdība, lemjot par ierobežojumiem tautsaimniecībā, nebija gatava operatīvi sniegt atbalstu uzņēmējiem.

ZZS valdes un frakcijas pārstāvji ar ekonomikas ministru pārrunāja valdības ieviesto ierobežojumu ietekmi uz uzņēmējiem un valsts atbalstu nozarēm, kuras šobrīd nevar pilnvērtīgi darboties.

No J.Vitenberga ZZS deputāti nesaņēma atbildi, ka no valdības vadītāja būtu bijis uzdevums savlaicīgi izstrādāt iespējamos scenārijus, kā arī atbalsta pasākumu kopumu tautsaimniecībai, lai savlaicīgi un mērķtiecīgi varētu palīdzēt uzņēmējiem.

Šobrīd ir bažas, ka, piemēram, atbalstu algu subsīdijām uzņēmēji saņems tikai novembra beigās vai decembrī, lai gan mājsēde ilgst jau trešo nedēļu.

„Kārtējo reizi izgaismojas valdības vadītāja nespēja organizēt un plānot efektīvu izpildvaras darbu. Lēmumi ir haotiski un novēloti. Lai gan jau vasarā bija prognozes un brīdinājumi no speciālistiem par vīrusa izplatības pieaugumu rudenī, valdība tos ir ignorējusi un nav savlaicīgi sagatavojusi iespējamos rīcības plānus. To mēs redzam gan medicīnas nozarē, gan citās jomās," uzsver ZZS līdzpriekšsēdētājs Edgars Tavars.

ZZS: Valdībai nekavējoties jālabo sava kļūda un jā...
Šodienas jautājums - situācija uz Polijas robežas ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter