ZZS valde: dalība NATO ir Latvijas drošības garantsZaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes sēdē pirmdien, 19.maijā, apvienību veidojošo partiju līderi vienojās par kopīgu nostāju attiecībā uz Latvijas valsts aizsardzības un drošības situāciju.

ZZS ir atbalstījusi Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā un NATO, par to balsojot apvienības Saeimas frakcijas deputātiem. ZZS nostāja un politika nav mainījusies – apvienību veidojošās partijas – Latvijas Zemnieku savienība, Latvijas Zaļā partija, partija „Latvijai un Ventspilij” un Liepājas partija – ir pārliecinātas, ka dalība NATO ir Latvijas ārējās drošības garants. Vienlaikus būtiski ir sekmēt iedzīvotāju sociālo un ekonomisko drošību un sabiedrības integrāciju, lai stiprinātu iekšējo stabilitāti valstī.

ZZS ir pārliecināta, ka Latvijas valsts aizsardzībai un drošībai ļoti svarīgs ir NATO militārais atbalsts gan Latvijā, gan Baltijas reģionā kopumā. ZZS iepriekš ir paudusi atbalstu Latvijas karavīru nosūtīšanai dalībai misijās ārvalstīs, un Latvijas partneri ir pauduši atzinīgus vārdus par mūsu militārpersonu ieguldījumu. Tāpēc uzskatām par svarīgu, lai arī sabiedroto karavīri ar cieņu izturētos pret mūsu valsti, uzturoties Latvijā.

ZZS novērtē Latvijas sabiedroto ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā un pauž pārliecību, ka, turpinot līdzšinējo ciešo sadarbību ar saviem NATO partneriem, mēs stiprināsim Latvijas drošību pret iespējamajiem apdraudējumiem. Tas arī nosaka vienu no ZZS būtiskākajām prioritātēm turpmāk – panākt Latvijas aizsardzības budžeta palielinājumu līdz 2% no iekšzemes kopprodukta.


Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs U.Augulis

Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs A.Brigmanis

Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs R.Vējonis

Partijas „Latvijai un Ventspilij” priekšsēdētājs A.Lembergs

Liepājas partijas priekšsēdētāja vietnieks G.Ansiņš
Papildus informācijai:
Dace Kārkliņa
Zaļo un zemnieku savienības preses sekretāre
Tālr. 29533172


A.Brigmanis: ZZS atbalsts Latvijas dalībai NATO ir...
Eiropas Parlamenta deputāta kandidāta Ivara Bārdiņ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter