ZZS valde aicina atbildīgos ministrus risināt jautājumu par sabiedrisko mediju pieejamību pierobežāZaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde pirmdienas. 30. maija, sēdē, uzklausot Saeimas frakcijas deputāta Valtera Dambes sniegto informāciju par aizvadītās nedēļas Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas izbraukuma sēdes Latgales reģionā konstatēto, aicina atbildīgos ministrus risināt jautājumu par sabiedrisko mediju pieejamību pierobežā.

V.Dambe informēja, ka, tiekoties ar Latgales reģiona pašvaldību vadītājiem un iedzīvotājiem, secināts, ka joprojām vairākās pierobežas vietās apraides kvalitāte nenodrošina iespēju iedzīvotājiem skatīties Latvijas Televīzijas kanālus vai klausīties Latvijas Radio programmas. Līdz ar to pierobežā dzīvojošie ir spiesti izvēlēties kaimiņvalstu mediju programmas, jo to apraides signāls ir spēcīgāks.

Kā akcentēja V.Dambe, nebūtu pieļaujams, ka daļa Latvijas iedzīvotāju ir nošķirti no mūsu valsts informatīvās telpas, turklāt pierobežas reģionos nereti ir problēmas arī ar interneta sakariem.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis ZZS valdi informēja, ka jautājums par apraides kvalitāti pierobežā jau ir pārrunāts ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centra vadību un dots uzdevums veikt nepieciešamos mērījumus, lai noteiktu problemātiskās vietas.

ZZS valde uzskata, ka jautājums par sabiedrisko mediju pieejamību jārisina kompleksi. Tāpēc pirmdienas, sēdē panākta vienošanās aicināt atbildīgās institūcijas – Satiksmes ministrijas pārziņā esošo Latvijas Valsts radio un televīzijas centru un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības pakļautībā esošo VAS “Elektroniskie sakari”, piesaistot Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi, atrast ekonomiski pamatotāko risinājumu, lai pierobežas iedzīvotājiem būtu iespēja sekot līdz sabiedrisko mediju programmām.

Ja būs nepieciešamas papildus diskusijas un viedokļu uzklausīšana, ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis izteica gatavību atbildīgo institūciju pārstāvjus, pašvaldību vadītājus un citas ieinteresētās puses aicināt uz ZZS frakcijas sēdi.


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies darba viz...
ZZS sveic Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienes...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter