ZZS un VL-TB/LNNK: Šai valdībai jāturpina darbsPašreizējai valdībai jāturpina darbs, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis un "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" Dzintars skaidroja, ka neredz objektīvu iemeslu šai valdībai pārstāt darboties, jo neviens cits no potenciālajiem valdības modeļiem domstarpības, kas ir nacionālajai apvienībai ar koalīcijas partneriem, neatrisinās.

Arī Brigmanis norādīja, ka pašreizējai valdībai jāstrādā un premjerministrei Laimdotai Straujumai (V) jāturpina to vadīt. Pārdomas gan radot no "Vienotības" nākošie signāli, piemēram, nevis premjerministre pati uzņemas vadīt satiksmes jomu, bet uztic to iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (V). Partijas līdere Solvita Āboltiņa paziņo, ka pēc 30.novembra tiks izvērtēta valdības rīcībspēja.

"Lai viņa izvērtē savus ministrus, mums savus nav ko vērtēt, viņi visi ir rīcībspējīgi. Bet, ja budžetu apstiprina un pēc 30.novembra neseko jauna ministra meklējumi, tad skaidrs, uz ko tā lieta velk! Pašreizējo valdību var nogāzt tikai pati "Vienotība", vai nu atsaucot savu premjeri, vai aicinot Straujumu atkāpties labprātīgi," skaidroja Brigmanis.

Ja šī valdība nav atbalstāma, tad esot jāuzzīmē aina, ko jaunā valdība izdarīs tādu, ko tagadējā nevar. "Vai tā atrisinās "airBaltic" krīzi, paaugstinās mediķiem algas vai skolotājiem, lai tie nestreikotu? Mēs nevaram pagriezt mašīnu, lai drukā vairāk naudas! Naudas ir tik, cik ir," teica Brigmanis.

Kā ziņots, iepriekš izskanējušas šaubas par valdības stabilitāti. Valsts prezidents Raimonds Vējonis iepriekš uzsvēra, ka valdība ir vajadzīga, lai nodrošinātu nākamā gada valsts budžeta pieņemšanu.

Prezidents uzskata, ka patlaban ir ļoti svarīgi saglabāt valdības rīcībspēju, kas nepieciešama nākamā gada valsts budžeta pieņemšanai Saeimā. Pēc Vējoņa domām, tas sekmētu valsts attīstību un apņemšanos stiprināt valsts ārējo un iekšējo drošību.

Tāpat valdībai ir jāpieņem būtiski lēmumi par reformām izglītībā un veselības aizsardzībā.


Latvijas Zemnieku savienības apsveikums Valsts svē...
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: Latvija joprojā...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter