ZZS: Tikai LIZDA neatlaidība un pašvaldību atbalsts ļāva novērst skolotāju streiku

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) apsveic Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) neatlaidību sarunās ar valdību un panākto vienošanos pildīt pedagogu pamatotās prasības attiecībā uz sabalansētu pedagogu darba slodzi un spēkā esošo Izglītības likuma normu izpildi saistībā ar pedagogu atalgojuma grafiku.

„Arodbiedrības neatlaidība, pat gatavojoties galējam solim – streikam – ir likusi Krišjāņa Kariņa valdībai beidzot sadzirdēt pedagogu saimes prasības," uzsver ZZS Saeimas deputāts Viktors Valainis, norādot, ka normālā situācijā pedagogiem nebūtu jāstreiko, lai panāktu likumā noteiktā izpildi. Arī citās nozarēs, piemēram, veselības aprūpē, ir līdzīgas problēmas, un ZZS aicina valdību nenokaitēt situāciju, lai arī mediķi draudētu ar streiku, prasot papildu finansējumu nozarei.

V.Valainis izsaka pateicību LIZDA un pedagogiem, kuri spēja pastāvēt uz savu prasību izpildi, kā arī pašvaldībām, kuras bija saprotošas un atbalstīja LIZDA paredzēto beztermiņa streiku, ja K.Kariņa valdība turpinātu ignorēt samilzušo situāciju izglītības nozarē.

"LIZDA, ciešā sadarbībā ar pašvaldībām, piespieda valdību pieņemt lēmumus, par kuriem bija jāvienojas jau pirms gada, veidojot šā gada budžetu," secina V.Valainis.

Jau šobrīd daudzas izglītības iestādes nespēj nokomplektēt visus nepieciešamos mācību priekšmetu skolotājus, trūkst arī mācību materiāli. Tāpēc valdībai izglītības nozarei ir jāpievērš īpaša uzmanība un jādara viss, lai neradītu graujošu ietekmi uz skolēnu izglītības procesu un iegūto zināšanu kvalitāti, akcentē ZZS.

Pēdējie SKDS partiju reitingi pirms vēlēšanām: Otr...
Pēc ZZS aicinājuma Latvijā darbu uzsākusi Eiropas ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter