ZZS šobrīd ietur pauzi un premjera amata kandidātu nenosaucZaļo un zemnieku savienība (ZZS) nenoliedz, ka priekšroka jaunās valdības veidošanā ir “Vienotībai” un ZZS šobrīd ietur pauzi, gaidot kādu premjera amata kandidātu nosauks prezidents, ziņo LTV raidījums “Rīta panorāma”.

ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze konkrētu premjera kandidātu no “Vienotības” nenosauc, taču atklāj, ka tam noteikti vajadzētu būt politiķim ar pieredzi, piemēram, kādam no ministriem, deputātiem vai komisiju vadītājiem. Viņš norāda arī to, ka šobrīd iniciatīva nav “Vienotības”, bet gan Valsts prezidenta pusē.

Vaicāts, vai ZZS joprojām saglabā atbalstu “Vienotības” līderei Solvitai Āboltiņai, Armands Krauze skaidro, ka līdz šim nav bijis neviens premjera amata kandidāts, ko savienība atbalstījusi.

“Mūsu nostāja ir tāda, ka jāizpildās prezidenta kritērijiem un jābūt arī visu potenciālo koalīcijas partiju atbalstam, un šajā gadījumā Āboltiņas kundze neatbilst šiem kritērijiem. Nevar būt ne runas par to, ka mēs būtu kādu kandidātu atbalstījuši līdz šim,” tā Krauze.

Vaicāts par nozarēm, ko ZZS varētu paturēt nākamajā valdībā savienības līderis atklāj, ka valdībā pēc iespējas jāsaglabā jomu sadalījums, taču tā ir gatava uzņemties arī citas atbildības. Krauze neizslēdz, ka arī Satiksmes ministrija, kuru līdz šim vadīja “Vienotība”, varētu nonāks ZZS interešu lokā, jo šajā jomā ir daudz darāmo darbu.

Jau ziņots – gada nogalē prezidents paziņoja, ka pats uzrunās iespējamos premjera amata kandidātus. Viņš uzsvēra, ka beidzamajās Saeimas vēlēšanās pārliecinošu balsu vairākumu ieguva līdzšinējo koalīciju veidojošās labēji centriskās partijas. Latvijas tauta vēlēšanās atkārtoti deva uzticību “Vienotībai”, “Zaļo un zemnieku savienībai” un “Nacionālajai apvienībai” turpināt iesākto darbu. Viņš norāda, ka viņa pārliecība sarunās ar politiskajām partijām nav mainījusies un koalīcijā jābūt visām šīm partijām.


Brigmanis: ZZS iespējamie premjera amata kandidāti...
Aivars Berķis - Mans veiksmes vēlējums! Manas pārd...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter