ZZS sagatavo priekšlikumus Saeimai pārstrādāšanai atgrieztajam likumam "Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu"Īstenojot Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) valdē lemto par nepieciešamību turpināt nopietni strādāt pie likumprojekta par referendumiem, vakar ZZS frakcijas deputāti Saeimas Juridiskajai komisijai iesniedza vairākus priekšlikumus.

Dana Reizniece – Ozola: „ Jau iepriekš esam pauduši, ka ZZS priekšlikums ir saglabāt divas parakstu kārtas referendumu iniciēšanai, pirmajā kārtā, kurā paraksti jāsavāc pašiem iedzīvotājiem par saviem līdzekļiem, paaugstinot šo slieksni no esošajiem 10 000 līdz 30 000 parakstu jeb apmēram 2% balsstiesīgo. Bez tam esam paredzējuši, ka parakstus būs iespēja apliecināt ne tikai pie zvērināta notāra, bet arī novada vai republikas bāriņtiesā vai citā pašvaldības institūcijā, kura veic notariālas darbības.
Parakstus var vākt arī elektroniski, ja tiek izmantots kvalificēta drošs elektroniskais paraksts .
Tāpat mēs rosinām apsvērt iespēju arī Satversmē paredzēt tiesības Saeimai paralēli tautas sagatavotam likumprojektam referendumā piedāvāt savu alternatīvu likumprojektu.”

ZZS vērš uzmanību uz to, ka nepiedodami ilgi Juridiskajā komisijā netiek skatīti jau šī gada 17. janvārī ZZS frakcijas deputātu iesniegtie grozījumi Latvijas Republikas Satversmei, kas paredz situāciju, kad tautas nobalsošanai jau pašos pamatos nevar nodot Satversmes grozījumu vai likumu projektu, un kas nav pieļaujams demokrātiskā sabiedrībā vai apdraud Latvijas kā nacionālas valsts pamatus. Šādi Satversmes grozījumi ir īpaši svarīgi, lai izvairītos no provokācijām un populistiskiem referendumiem.

ZZS atgādina, ka pēc Saeimas plenārsēdes šī gada 21.jūnijā, kur ar koalīcijas deputātu balsu vairākumu tika atbalstīti nedemokrātiski „Grozījumi likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”, ZZS sagatavoja aicinājumu Valsts prezidentam neizsludināt šo likumu un atgriezt Saeimai otrreizējai caurlūkošanai.


Zaļo un Zemnieku savienībai 10 gadi
Brigmanis: ZZS kategoriski iebilst pret pārcelšanā...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter