ZZS Saeimas deputāti iztaujā finanšu ministru par 2015.gada valsts budžeta izstrādiZaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti ceturtdien, 13.novembrī, tikās ar finanšu ministru Jāni Reiru, lai pārrunātu valsts budžeta 2015.gadam sagatavošanas gaitu, īpaši akcentējot nepieciešamību nodrošināt pietiekamus ieņēmumus pašvaldību budžetos.

ZZS Saeimas frakcijas deputāti aicināja neturpināt iepriekšējos gados pieredzēto un neveidot valsts budžetu uz pašvaldību budžeta rēķina. Diskutējot par valdības deklarāciju, partijas jau vienojušās, ka, veicot izmaiņas nodokļu politikā, kas samazina iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumus pašvaldību budžetos, tas tiks kompensēts.

Uz nepieciešamību pārskatīt iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu procentuālo sadalījumu starp valsts un pašvaldību budžetiem norādīja arī ZZS pārstāvošie pašvaldību vadītāji. Tāpat šis jautājums akcentēts ZZS Saeimas frakcijas nosūtītajā vēstulē Ministru prezidentei.

Ministrs J.Reirs atzina, ka nepieciešams pilnveidot pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmu, un informēja, ka valdība paredzējusi pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondam nākamgad novirzīt papildus 6,5 miljonus eiro. Tāpat plānots saglabāt finansējumu pašvaldību autoceļu uzturēšanai šā gada līmenī.

Deputāti ar ministru pārrunāja arī citas prioritātes 2015.gada valsts budžetam. Kā akcentēja J.Reirs, valdībai līdz šim ir izdevies vienoties par nākamgad papildus finansējamiem pasākumiem, tai finansējuma palielinājums paredzēts izglītībai, lauksaimniecībai, valsts aizsardzībai un drošībai, veselības aprūpei u.c. nozarēm.    

Šī bija pirmā ZZS Saeimas deputātu tikšanās un diskusija par 2015.gada valsts budžeta projektu.


Papildus informācijai:
Dace Kārkliņa
Zaļo un zemnieku savienības preses sekretāre
Tālr. 29533172www.zzs.lv


Valkā atklāj pieminekli Kārlim Ulmanim
15. novembrī Valkā atklās pieminekli pirmajam Latv...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter