ZZS: Saeimai nekavējoties jālemj par PVN samazināšanu elektrības rēķiniem

Turpinoties elektroenerģijas cenas kāpumam biržā un sasniedzot jaunus rekordus, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Saeimu nekavēties lemt par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanu elektrības rēķiniem.

ZZS Saeimas frakcijas deputāti ir sagatavojuši un iesnieguši izskatīšanai Saeimā priekšlikumus grozījumiem PVN likumā, lūdzot tos iekļaut tuvākajā ārkārtas parlamenta sēdē.

ZZS deputāti aicina noteikt, ka laikā no 2022.gada 1.janvāra līdz 2022.gada 31.decembrim PVN samazināto likmi 5% apmērā piemēro elektroenerģijai, tās pārvades pakalpojumiem, sadales pakalpojumiem, kā arī obligātā iepirkuma komponentēm.

Jau iepriekš, valsts budžeta 2022.gadam projekta izskatīšanas gaitā, ZZS aicināja Saeimu lemt par samazinātās PVN likmes piemērošanu elektrības rēķiniem, tomēr šis priekšlikums Saeimas vairākuma atbalstu neguva.

„Mēs nevaram mierīgi noskatīties un neko nedarīt apstākļos, kad elektrības cenas sasniedz arvien jaunus un jaunus rekordus. Valdības līdz šim piedāvātie pasākumi atbalstam atsevišķām iedzīvotāju grupām nav pietiekami, lai kompensētu nekontrolēto rēķinu pieaugumu", akcentē ZZS deputāti, norādot, ka arī citās Eiropas valstīs ir uz laiku mazināti nodokļi, lai novērstu strauju mājsaimniecības izdevumu kāpumu energoresursu sadārdzinājuma dēļ.

“Latvenergo” Latvijā jānodrošina elektrība par paš...
LZS prasa veikt "Latvenergo" koncerna auditu

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter