ZZS rosina Saeimu lemt par akcīzes nodokļa samazināšanu benzīnam un dīzeļdegvielai

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti atkārtoti aicina Saeimu lemt par akcīzes nodokļa likmju samazināšanu uz gadu benzīnam un dīzeļdegvielai.

ZZS iesniegtais priekšlikums grozījumiem likumā „Par akcīzes nodokli" paredz, ka no šo šā gada 1.oktobra svinu nesaturošam benzīnam, tā aizstājējproduktiem un komponentiem (par 1000 litriem) nodokļa likme būtu 359 eiro līdzšinējo 509 eiro vietā, svinu saturošam benzīnam, tā aizstājējproduktiem un komponentiem (par 1000 litriem) – 444 eiro 594 eiro vietā, bet dīzeļdegvielai (gāzeļļai), tās aizstājējproduktiem un komponentiem (par 1000 litriem) - 264 eiro 414 eiro vietā.

Minētās nodokļa likmes ZZS aicina piemērot līdz 2023.gada 1.oktobrim.

„Gan iedzīvotāji, gan uzņēmēji saskaras ar dramatiski augstām degvielas cenām. Tas mazina Latvijas tautsaimniecības konkurētspēju un negatīvi ietekmē cilvēku mobilitāti," situāciju raksturo ZZS valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Armands Krauze.

Viņš norāda, ka vairākas valstis ir lēmušas par akcīzes nodokļa likmju degvielai samazināšanu, lai atbalstītu iedzīvotājus un savus uzņēmējus energokrīzes apstākļos. „Tikmēr Krišjāņa Kariņa vadītā valdība spītīgi izliekas neredzam, kādu postu tās vilcināšanās nodara ekonomikai un ikvienam mūsu cilvēkam," uzsver A.Krauze, izsakot cerību, ka Saeima šo jautājumu beidzot atrisinās.

ZZS: Valdības piedāvājums apkures izmaksu kompensē...
ZZS Alūksnes pilsētas svētkos!

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter