ZZS rosina 45 miljonus novirzīt ģimenēm ar bērniemŅemot vērā publiskajā telpā izskanējušo Ministru prezidenta un finanšu ministra informāciju, ka nodokļu iekasēšana ir uzlabojusies un valsts budžeta ienākumi pildās labāk nekā plānots, kā rezultātā varētu tikt samazinātas atsevišķu nodokļu likmes, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) rosina sākt ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojuma par apgādībā esošiem bērniem palielināšanu.

ZZS nepiekrīt, ka pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšana par 1 procentpunktu (no 22 uz 21%), kā to piedāvā finanšu ministrs, varētu mazināt inflāciju un stiprināt iespēju 2014. gadā ieviest eiro.

ZZS uzskata, ka, samazinot PVN par 1%, cenas pat teorētiski nevar samazināties vairāk kā par 0,8%. Tā kā nodokļa samazinājums, visticamāk, plānotajā apmērā neattieksies uz visām precēm un pakalpojumiem, praktiski cenu un inflācijas samazinājums būs ne lielāks kā 0,5% vai pat tuvu nullei, un patērētāji visdrīzāk to nesajutīs. 

Šobrīd svarīgāka par simbolisku inflācijas mazināšanu ir sociālā klimata uzlabošana. Ņemot vērā neapmierinošo valsts demogrāfisko situāciju, kā arī 2011.gada 15.februārī Ministru kabinetā apstiprinātās Ģimenes valsts politikas pamatnostādnes, kuru viens no uzdevumiem ir „paaugstināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojumu par apgādībā esošu personu likmi, paredzot, ka tās apmērs veido 50% no minimālās mēneša darba algas”, ZZS rosina ar jaunajām nodokļu iniciatīvām vispirms sniegt reālu atbalstu ģimeņu ar bērniem ienākumu palielināšanai.

ZZS norāda, ka to pašu summu, ko finanšu ministrs atzīst par iespējamu veltīt PVN samazināšanai par 1%, tas ir, aptuveni 45 miljonus Ls gadā, ir iespējams novirzīt IIN atvieglojuma par apgādībā esošiem bērniem (aptuveni 500 tūkstošiem personām), palielināšanai no 70 uz 100 latiem par katru apgādībā esošu bērnu.


Informāciju sagatavoja:
 Ilona Jurševska , ZZS biroja vadītāja
26110065


Zaļo un Zemnieku savienības vadība tiekas ar Valdi...
ZZS: Ķīļa reforma – nav skolotāju, nav problēmu

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter