ZZS: PVN likmes nekavējoša samazināšana ļaus novērst krīzi pārtikas nozarē

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija atkārtoti aicina Saeimu nekavējoties lemt par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanu līdz 0% pirmās nepieciešamības pārtikas produktiem – pienam, maizei, gaļai un olām, lai atbalstītu iedzīvotājus un vietējos ražotājus straujā cenu kāpuma apstākļos.

„Esam tikušies ar lauksaimnieku organizācijām, kas nepārprotami signalizē par tuvojošos krīzi. Atsevišķiem produktiem cenas var pieaugt nevis par 50%, kā tika lēsts iepriekš, bet pat dubultoties, kas liek spert izlēmīgus soļus par atbalstu iedzīvotājiem un arī mūsu valsts ražotājiem", uzsver ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze norādot uz statistikas datiem, kas rāda, ka gada laikā (šā gada martā, salīdzinot ar pagājušā gada martu) pārtikai kopumā cenas pieaugušas par 15.1%, tai skaitā pienam – par 23.3%, maizei un graudaugu izstrādājumiem - par 15.7%, gaļai un gaļas izstrādājumiem – par 6.6%, olām – par 2.6%.

Vairākas pārtikas ražotāju un lauksaimniecības jomas organizācijas jau aicinājušas izsludināt ārkārtējo situāciju nozarē un nekavējoties veikt atbalsta pasākumus, kas mazinātu krīzes negatīvo ietekmi un paaugstinātu konkurētspēju gan vietējā tirgū, gan dotu atbalstu eksportam. Kā viens no risinājumiem pārtikas ražotāju ieskatā ir PVN likmes samazinājums. Pārtikai samazināto PVN likmi piemēro vairākas Eiropas Savienības valstis, arī daudz labklājīgākas, nekā Latvija.

ZZS Saeimas frakcija ir sagatavojusi priekšlikumus grozījumiem Pievienotās vērtības nodokļa likumā, aicinot parlamentu lemt par 0% PVN likmes piemērošanu no šā gada 15.jūnija dzeramajam pienam bez piedevām ar derīguma termiņu līdz 10 dienām, piena produktiem bez piedevām (skābajam krējumam, saldajam krējumam, kefīram, rūgušpienam, paniņām, rjaženkai, pilnpiena biezpienam, biezpienam, vājpiena biezpienam, jogurtam), maizei bez piedevām, svaigai un atdzesētai gaļai un zivīm, vistu un paipalu olām čaumalās.

Ekonomikas ministrija iepriekš norādījusi, ka jautājums par PVN likmes samazināšanu pārtikai tiek apspriests valdības gaiteņos. ZZS Saeimas deputāti aicina parlamentu nekavēties un jau šonedēļ izšķirties par Pievienotās vērtības nodokļa likuma grozījumu tālāku virzību, lai šo jautājumu beidzot atrisinātu.

„Šobrīd, globālo notikumu kontekstā, energoresursu cenas sasniegušas rekordlīmeņus. Tas būtiski ietekmē cilvēku rocību un Latvijas ražotāju konkurētspēju, tāpēc valdībai nevajadzētu vilcināties un meklēt ieganstus bezdarbībai. Tā vietā nopietni jādomā par maksimāli pieejamu pārtikas cenu noturēšanu vietējā tirgū, jo pabalstu, pensiju un minimālās algas neliels pieaugums nekompensēs cenu kāpumu," akcentē A.Krauze.

ZZS aicina uz sarunu ministri M.Golubevu par atbil...
Krauze: Zaļo un zemnieku savienība "bija, ir un pa...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter