ZZS premjeram paģērē vienoties ar pašvaldībām par naudas sadali nākamajā budžetāTrešdien, 9. oktobrī notikušajās politiskajās konsultācijās par iespējamu atbalstu 2014.gada valsts budžetam opozīcijā esošā Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) mudinājusi vienoties ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) par vietvaru interešu ievērošanu nākamā gada budžetā.

To pēc konsultācijām, kurās piedalījās arī ZZS tuvo lielo pašvaldību pārstāvji – Liepājas mērs Uldis Sesks un Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Blumbergs, žurnālistiem sacīja Dombrovskis un ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Pēc Dombrovska teiktā, ZZS mudinājusi valdību atsākt sarunas ar LPS, lai vienotos par Ministru kabineta un LPS domstarpību un vienošanās protokola parakstīšanu. Pašvaldību prasības vēl vērtēs Finanšu ministrija, taču sarunas par protokola parakstīšanu tiks atsāktas jau tuvākajās dienās, pauda valdības vadītājs.

Brigmanis uzsver, ka ZZS pagaidām nevelk "sarkanās līnijas" un neizvirza ultimātus, taču norādījusi premjeram, ka būtu jāņem vērā pašvaldību intereses – tas varētu notikt, piemēram, palielinot pašvaldību budžetos ieskaitāmo iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) daļu no pašreizējiem 80% līdz 82% vai paredzot tām lielāku finansējumu no Autoceļu fonda.

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs vairās skaidri atbildēt uz jautājumu, vai opozīcijā esošais politiskais spēks, kas pagājušajā nedēļā nobalsoja par 2014.gada valsts budžeta nodošanu komisijām, varētu nākamnedēļ balsot arī par budžeta pieņemšanu 1. lasījumā un atbalstīt Dombrovska valdību, ja tā paliktu mazākumā. Patlaban par to runāt esot pāragri, jo valdības vadītājs vēl cenšas rast kompromisu ar koalīcijas partneriem.

"Mēs esam opozīcijā un nesam savu opozīcijas nastu," jokoja Brigmanis, gan piebilstot, ka viņam pašam nekas neesot iebilstams pret Dombrovski.

"Delfi" jau ziņoja, ka Dombrovska valdība sašķobījās, kad koalīcijā ietilpstošā Nacionālā apvienība pagājušajā nedēļā nolēma nepiedalīties balsojumā par 2014. gada valsts budžeta nodošanu komisijām, taču balsojumā valdību atbalstīja ZZS. Gadījumā, ja Saeima, skatot budžetu 1. vai 2. lasījumā, to noraida, valdība krīt.

Ņemot vērā NA demaršu, premjera pārstāvētās "Vienotības" valdes loceklis Jānis Reirs jau pagājušajā nedēļā pauda, ka koalīcija ir jāpaplašina, tajā iesaistot arī ZZS.


ZZS: 2014.gada budžeta projekts joprojām nerisina ...
ZZS pašvaldības vēlas iegūt 82% no budžetā samaksā...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter