ZZS: Plešam ērtais VARAM ministra krēsls jāpamet; aicina lemt par neuzticības izteikšanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša rīkojums, apturot jauno Rīgas teritoriālo plānojumu, mākslīgas komas stāvoklī iemidzinājis ne tikai Rīgu, bet radīs būtiskus zaudējumus valstij kopumā. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti uzskata, ka papildus jau pieļautajām ministra kļūdām, konkrētajam rīkojumam jākļūst par treknu punktu A.T. Pleša ministra karjerā, tāpēc pirmdien, 28.martā, iesniegts lēmuma projekts "Par neuzticības izteikšanu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam", lūdzot to iekļaut tuvākās kārtējās Saeimas sēdes darba kārtībā.

ZZS frakcijas vadītājs Uldis Augulis: "Līdz ar pārsteidzīgo ministra rīkojumu, Rīgā netiks atvērti vairāki desmiti bērnudārzi, tiks iesaldētas milzu investīcijas un iedragāta investoru uzticēšanās Latvijas valstij. Pleša rīcība, kas šobrīd argumentēta nepārliecinošās atrunās, apturot galveno pašvaldības attīstības plānošanas dokumentu, ir satraucošs signāls visām Latvijas pašvaldībām, kā arī diskusiju vērts jautājums par ministrijas spēju metodiski vadīt šāda dokumenta izstrādi, jo Rīgas valstspilsētas pašvaldības teritorijas plānojuma izstrāde notika 10 gadus."

ZZS līdzpriekšsēdētājs un Saeimas deputāts Edgars Tavars: " Rīkojumam par Rīgas teritoriālā plānojuma apturēšanu jāpieliek punkts jau tā neizdarības un neveiksmīgu projektu apvītajā VARAM ministra karjerā. Bezkaislīgi ielobētā un jau sevi neattaisnojusī depozītu sistēma, totāla neieinteresētība risināt jebkādus vides jautājumus; novārtā atstātās e-lietas utt. Šo sarakstu varētu vēl turpināt. Taču pēdējais rīkojums ir sasniedzis jaunu ministra bezatbildības un nekompetences līmeni. Līdz ar to A.T. Pleša piespiedu aiziešana no ministra amata jau ir runa nevis tikai par konkrēta cilvēka karjeru, bet mūsu galvaspilsētas un pat valsts nākotni."

ZZS aicina Saeimu pēc iespējas operatīvi lemt par neuzticības izteikšanu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram A.T.Plešam. 

Šonedēļ Latvijas Zemnieku savienības kongresā disk...
Viktors Valainis: Politiķiem ar trīs, četru un pie...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter