ZZS piedāvā vicepremjera statusu piešķirt kādam "Vienotības" ministramZaļo un zemnieku savienība (ZZS) piedāvā Ministru prezidenta biedra jeb vicepremjera statusu piešķirt kādam partijas ''Vienotība'' ministram, aģentūrai LETA sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.
Viņš uzsvēra, ka šādā gadījumā netiktu veidots jauns postenis, bet vicepremjera statuss tiktu noteikts kādam no ''Vienotības'' valdībā deleģētajiem pārstāvjiem.
Piedāvājums pēc tikko kā notikušās frakcijas sēdes telefoniski izteikts ''Vienotības'' līderei Solvitai Āboltiņai.
Kā ziņots, saistībā ar topošās valdības veidošanu tiek izskatīts arī variants par vicepremjera jeb Ministru prezidenta biedra posteņa izveidi, apstiprināja Ministru prezidenta amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS).
Jautāts par vicepremjera amata izveidošanu, Kučinskis žurnālistiem atbildēja, ka neslēps, - tas tiek izskatīts kā viens no variantiem.
"Pašlaik tiek izskatīti visi varianti," piebilda premjera amata kandidāts.
Vairākās iepriekšējās valdībās vicepremjera jeb Ministru prezidenta biedra amats jau ir bijis. Īpaši populāri Ministru prezidenta biedra amati bija deviņdesmito gadu valdībās, kurās bija vairāki premjera biedri. Piemēram, Andra Šķēles pirmajā valdībā bija septiņi Ministru prezidenta biedri. Vēlāk Einara Repšes un Induļa Emša valdībās Ministru prezidenta biedra pienākumus pildīja Ainārs Šlesers, bet vienā no Valda Dombrovska (V) valdībām šos pienākumus pildīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V). Vairākās pēdējās valdībās Ministru prezidenta biedra pienākumus neviens no ministriem nepildīja.
Iepriekš izskanējusi iespēja diskutēt par Eiropas lietu ministra amatu. Šādu piedāvājumu izteicis ZZS premjera amata kandidāts Māris Kučinskis, tomēr no "Vienotības" puses šāda iecere esot noraidīta.


Koalīcijas partijas konceptuāli vienojušās par atb...
Brigmanis pārliecināts, ka ceturtdien izdosies pan...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter