ZZS pašvaldības vēlas iegūt 82% no budžetā samaksātā IINZaļo un zemnieku savienības (ZZS) un apvienībā pārstāvēto partiju vadītās pašvaldības vēlas, lai tās iegūtu 82% no valsts 2014.gada budžetā samaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa,patlaban pašvaldības no IIN saņem 80%.

Vakar notikušajā ZZS pašvaldību pārstāvju tikšanās reizē piedalījās aptuveni 40 pašvaldību vadītāji. Reģionu pārstāvji norādījuši, ka nav nepieciešams vilkt kādas sarkanās līnijas un ka sarunas ar "Vienotību" par valsts budžetu jāvirza konstruktīvi, nevis ultimatīvi. Viņi vērsa uzmanību arī uz tādām aktualitātēm kā bērnudārzu pedagogu algas paaugstināšana un finansējuma palielināšana autoceļu fondā.

Pašvaldības esot satrauktas, ka ir samazināti līdzekļi plānošanas reģioniem, tāpēc aicina rast risinājumus, kā šos līdzekļus atgūt. Tāpat svarīga ir kultūras namu vadītāju atalgojuma paaugstināšana un brīvpusdienu nodrošināšana sākumskolas bērniem no 1. līdz 4.klasei.

Tāpat pirms trešdien, 9.oktobrī, gaidāmajām sarunām ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) un "Vienotības" pārstāvjiem saglabājas spēkā ZZS jau iepriekš minētās budžeta prioritātes, norāda ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

ZZS gatava uzlabot valdības sagatavoto budžeta projektu, sniedzot priekšlikumus pašvaldību, pensiju un veselības aprūpes jomā.


ZZS premjeram paģērē vienoties ar pašvaldībām par ...
Brigmanis: "Vienotību" negaida vieglas dienas; ZZS...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter