ZZS: Obligātā vakcinācija jānodod tautas nobalsošanai

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde kategoriski iebilst pret vadības ieceri noteikt vakcināciju pret Covid-19 par obligātu un paredzēt iespēju darba devējam atlaist nevakcinētos darbiniekus, tāpēc apvienības Saeimas frakcija ne tikai balsos pret sagatavoto likumprojektu, bet arī mudinās citus opozīcijas kolēģus kopīgi vienoties par aicinājumu Valsts prezidentam neizsludināt šādas izmaiņas likumā.

„Valdības nule kā atbalstītais likumprojekts ir klajā pretrunā ar demokrātiskas valsts principiem. Mēs izprotam vēlmi pasargāt sabiedrību no saslimšanas ar vīrusu, tomēr esam par katra brīvas izvēles tiesībām," uzsver ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, norādot, ka valstij ir jārespektē katra viedoklis: ja cilvēks vēlas vakcinēties, valsts to nodrošina, bet jāņem vērā arī to sabiedrības locekļu bažas, kuri pagaidām atturas no vakcinācijas.

Arī Latvijas Zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze akcentē, ka valdība nedrīkstētu ar represīvām metodēm piespiest cilvēkus vakcinēties. Tā vietā nepieciešams skaidrot vakcīnas iedarbību un iespējamās blaknes, lai cilvēki justos droši un izvēlētos vakcinēties nevis bailēs no darba zaudējuma vai dēļ laimesta loterijā, bet savas veselības vārdā.

ZZS Saeimas deputāti neatbalstīs trešdien Ministru kabineta sēdē atbalstīto projektu grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas paredz noteikt amatu un darbinieku kategorijas, kurām jābūt ar Covid-19 sertifikātu, kā arī tiesības darba devējam pēc 1.oktobra atlaist minēto sertifikātu neieguvušu darbinieku.

Vienlaikus ZZS veiks konsultācijas ar kolēģiem parlamentā, lai savāktu nepieciešamo parakstu skaitu un aicinātu šādas izmaiņas likumā Valsts prezidentam neizsludināt. Satversmes 72.pants nosaka, ka Valsts Prezidentam likuma publicēšana ir jāaptur, ja to pieprasa ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu, un šādā kārtā apturētais likums nododams tautas nobalsošanai.

„Valdība ar saviem nepārdomātiem lēmumiem un neizprotamo rīcību ir sašķēlusi sabiedrību. Ja Saeimas vairākums tomēr atbalstīs valdības iniciatīvu par obligāto vakcināciju, uzskatām, ka šis jautājums ir jānodod izlemšanai pilsoņiem," akcentē ZZS. Portālā „Manabalss.lv" jau ir savākti 44 000 pilsoņu paraksti par vakcinācijas brīvprātību, kas liecina, ka šis jautājums sabiedrībai ir aktuāls.

ZZS: Valdībai nepilda likumā uzdoto par regulējumu...
Armands Krauze: Obligātās sociālās iemaksas būs sk...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter