ZZS neatbalstīs „Grozījumus likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”Saistībā ar rītdien, 21.jūnijā, Saeimas plenārsēdē izskatāmo likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neatbalstīs Vienotības sagatavotos nedemokrātiskos grozījumus, kas paredz būtisku balsstiesīgo skaita palielināšanu likumdošanas iniciatīvas ierosināšanai. 

Lai arī ZZS uzskata, ka Aģitācijas noteikumu, kas paredz vieglāku referendumu un vēlēšanu finanšu kontroli, sakārtošana ir ļoti svarīga, un kā priekšlikumu atbalstīts, kopumā likumprojektu ZZS frakcija neatbalstīs.

ZZS frakcijas deputāte I.Grigule:„Uzskatu, ka nav atbalstāms Vienotības priekšlikums par 10% balsstiesīgo iedzīvotāju parakstu savākšanu, lai tiktu ierosināts referendums. Šāda kārtība ļoti nozīmīgi ierobežos tautas iespēju piedalīties demokrātiskos procesos. Piemēram, mēs neviens nezinām, ko valdība ir solījusi Starptautiskajam Valūtas fondam slepenajos protokolos. Iespējams, slēptu Latvenergo vai Latvijas Valsts mežu privatizāciju. Ja tiks pieņemti šādi likumprojekta grozījumi, tad pie labākās gribas nebūs iespējams organizēt referendumu par šiem mums visiem svarīgajiem jautājumiem.”

Ja ar balsu vairākumu „Grozījumi likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu” plenārsēdē tiks atbalstīti, ZZS gatavos aicinājumu Valsts prezidentam neizsludināt šo likumu un atgriezt Saeimai otrreizējai caurlūkošanai.
 
Jau iepriekš ZZS ir paudusi viedokli, ka ir jāsaglabā divpakāpju referendumu un likumdošanas iniciatīvu ierosināšanas procedūra, kur pirmajā kārtā būtu jāsavāc 2% vēlētāju parakstu, savukārt, otro kārtu finansētu valsts, savācot 1/10 balsstiesīgo pilsoņu parakstu.

Atgādinām, ka šī gada 17.janvārī  ZZS frakcijas deputāti iesniedza grozījumus Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz situāciju, kad tautas nobalsošanai jau pašos pamatos nevar nodot Satversmes grozījumu vai likumu projektu, kas nav pieļaujams demokrātiskā sabiedrībā vai apdraud Latvijas kā nacionālas valsts pamatus. Šie grozījumi joprojām netiek virzīti izskatīšanai Saeimā, pretēji iepriekš koalīcijas solītajam.


Informāciju sagatavoja:
ZZS biroja vadītāja
Ilona Jurševska
26110065


Zaļo un Zemnieku savienība skatās nākotnē
Brigmanis pārliecināts, ka par eiro ieviešanu Latv...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter