ZZS neatbalsta pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, sākot ar 2014.gaduPēc tikšanās ar Latvijas Brīvo arodbiedrības un Latvijas Pensionāru federācijas vadību Zaļo un zemnieku savienība (turpmāk – ZZS) vēlreiz pārliecinājās, ka likumprojekts „Grozījumi likumā „Par valsts pensijām”” nav sagatavots kvalitatīvi.

Rītdienas Saeimas plenārsēdē ZZS deputāti balsos PRET pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, sākot ar 2014.gadu, līdz ar to pret likumprojektu kopumā.

Uzklausot arodbiedrību un pensionāru pārstāvošo organizāciju viedokļus, ZZS uzskata, ka valdība, gatavojot likumprojektu, nav ņēmusi vērā vairāk kā 100 tūkstošu pirmspensijas vecuma cilvēku, kurus šis likumprojekts tieši skars, tiesības uz sociālo nodrošinājumu.

 ZZS norāda, ka pensiju likuma grozīšanas iemesls nedrīkst būt valsts apņemšanās un ar Starptautisko Valūtas fondu parakstītā Nodomu vēstule pensionēšanās vecumu paaugstināt, sākot jau ar 2014.gadu, ja vēl joprojām nav jūtami būtiski uzlabojumi bezdarba samazināšanā, nodarbinātības veicināšanā un gados vecāku cilvēku iekļaušanā darba tirgū.

ZZS atbalsta saprātīgu līdzsvaru starp nepieciešamību aizsargāt pirmspensijas personu intereses un sabiedrības interesēm kopumā, līdz ar to saprātīgu pāreju jaunajai likumdošanas iniciatīvai - pensionēšanās vecuma paaugstināšanu sākt ar 2016.gadu.


ZZS biroja vadītāja I.Jurševska
tālr.: 26110065
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Vislatvijas Lielās talkas dienā zemsavieši kopā ar...
ZZS: “mistiski” aizplūduši 50 miljoni no AS „Latvi...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter