ZZS: Nav pieļaujami slēpti „Latvijas Valsts meži” privatizācijas mēģinājumi

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) kategoriski iestājas pret jebkādiem mēģinājumiem privatizēt vai atsavināt valstij piederošo uzņēmumu „Latvijas Valsts meži", kas ne tikai apsaimnieko lielāko daļu Latvijas mežu, bet arī ienes būtiskus ienākumus valsts budžetā.

ZZS, vērojot pēdējā laika notikumus saistībā ar „Latvijas Valsts mežu" padomes maiņu, tajā ieceļot ar meža nozari nesaistītus pārstāvjus, pauž bažas, vai Zemkopības ministrija tādējādi necenšas īstenot kādas politiskas, ne ar pārdomātu un valsts interesēm atbilstošu mežu apsaimniekošanu pamatotas intereses. Turklāt nākamā gada maijā beidzas uzņēmuma valdes locekļu pilnvaras.

„Laikā, kad Zemkopības ministrijā politiskā vara piederēja ZZS, nebija pat iedomājama situācija, kad lielo valsts uzņēmumu vadībā nonāktu savi cilvēki, kas, iespējams, no nozares neko nesaprot. Gluži pretēji, konkursā uz atbildīgajiem amatiem Zemkopības ministrijas padotībā un pakļautībā esošajās iestādēs tikai aicināti pieteikties nozares profesionāļi, praktiķi un zinātnieki," norāda bijušais zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
„Latvijas Valsts meži" ir tautsaimniecībai svarīgs uzņēmums, kas pārvalda un apsaimnieko 1,62 miljonus hektāru Latvijas zemes, tai skaitā 1,39 miljoni hektāru ir mežs. Kopējā uzņēmuma aktīvu vērtība 2020.gada beigās sasniedza 563.3 miljonus euro.


Līdz šim „Latvijas Valsts meži" konsekventi realizēja valsts intereses meža apsaimniekošanā, nodrošinot meža vērtību saglabāšanu, palielināšanu un gūstot maksimāli iespējamos ienākumus īpašniekam - valstij. Kā liecina uzņēmuma pārskats, 2020.gadā tā apgrozījums sasniedza 349.7 miljonus euro, peļņa pirms nodokļiem bija 76.1 miljons euro, bet valsts budžetā dividendēs iemaksāti 60.9 miljoni euro.
Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likuma 17.pants nosaka, ka „Latvijas Valsts meži" ir viens no sešiem tautsaimniecībai svarīgiem objektiem, kuru akcijas nedrīkst privatizēt vai atsavināt.
ZZS uzskata, ka tāds Latvijai stratēģiski nozīmīgs uzņēmums kā „Latvijas Valsts meži" ir jāsaglabā valsts īpašumā, tāpēc ZZS Saeimas deputāti ir sagatavojuši jautājumus Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, aicinot sniegt detalizētu informāciju par to, kādu valstij piederošo uzņēmumu kapitāldaļas (akcijas) tuvāko gadu laikā ir plānots uzsākt kotēt biržā. Premjeram deputāti pieprasa norādīt konkrētu valdības stratēģiju valsts uzņēmumu apsaimniekošanā, skaidrojot iespējamos ieguvumus tautsaimniecībai no tās īstenošanas.
Tāpat ZZS Saeimas deputāti aicina zemkopības ministru Kasparu Gerhardu sniegt informāciju par to, kāda ir Zemkopības ministrijas kā „Latvijas Valsts mežu" kapitāldaļu turētājas stratēģija un plāni attiecībā uz uzņēmuma attīstību, tai skaitā efektīvu un sabiedrības interesēm atbilstošu pārvaldību.

ZZS: Valdībai nekavējoties jālabo kļūdas attiecībā...
LZS jaunieši apmeklēja Ziemassvētku kauju muzejs, ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter