ZZS: NAP nav apstiprināms esošajā redakcijāVides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Edmunda Sprūdža un, iespējams, arī citu valdošās koalīcijas ministru neizdarības dēļ, Nacionālās attīstības plāns 2020 (NAP) nav apstiprināms, jo VARAM nav pildījis valdības uzdevumu - nav izstrādājis Reģionālās attīstības politikas pamatnostādnes. 

U.Augulis, ZZS valdes priekšsēdētājs: „NAP nevar būt atrauts no cilvēka un teritorijas. Kamēr nav apstiprinātas Reģionālās attīstības politikas pamatnostādnes, kuru izstrādes termiņš bija šī gada 1.jūnijs, NAP turpmākā izstrāde ir jāapstādina. Šobrīd izskatās, ka valsts sastāv no nozaru ministrijām, nevis cilvēkiem, kas tur dzīvo un viņu vajadzībām. Ja nav teritorijas, nav arī cilvēka. 2 miljoni cilvēku nav integrēti plānā.”

Šodien, 1.oktobrī, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) valde tikās ar Pārresoru koordinācijas centra Attīstības plānošanas nodaļas vadītāju Pēteri Vilku, lai uzklausītu atbildīgo cilvēku viedokli par NAP sabiedriskās apspriešanas rezultātiem.

Uzklausot klātesošos, ZZS pārstāvji kārtējo reizi pārliecinājās, ka steidzamai apstiprināšanai tiek virzīts nevis nacionālās attīstības, bet gan „Eiropas naudas paņemšanas” plāns.

ZZS atgādina, ka saskaņā ar Valdības rīcības plānu Deklarācijas par Valda Dombrovska vadītā Ministru Kabineta iecerēto darbību īstenošanai VARAM līdz 01.09.2012. bija jāintegrē reģionu attīstības prioritātes NAP atbilstoši Attīstības plānošanas sistēmas likumā noteiktajam, t.sk., ievērojot Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju 2030.  

Kā atzina arī NAP izstrādes darba grupas pārstāvis, NAP piedāvātā ideja par „ekonomisko izrāvienu” drīzāk ir apšaubāma, jo sagatavotajā redakcijā: „plāns nav ne zaļš, ne arī izrāviens, bet drīzāk plakans un piezemēts”.


Informāciju sagatavoja:
ZZS biroja vadītāja
Ilona Jurševska


Valdība opozīcijā pret vairāk kā 100 Latvijas pašv...
ZZS: pašvaldību budžetos 2013.gadā jānonāk 85% no ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter