ZZS mudina Dombrovski panākt, lai Lietuvas valdība dzēš iztrūkumu "Krājbankas" pamatkapitālāZaļo un zemnieku savienība (ZZS) mudina premjeru Valdi Dombrovski panākt, lai Lietuvas valdība dzēš iztrūkumu AS "Latvijas Krājbanka" pamatkapitālā.

ZZS vēlas, lai Dombrovskis piektdien paredzētajās Latvijas un Lietuvas valdību sarunās būt apņēmīgs un panāk, ka Lietuvas valdība iestājas par "Snoras" bankas glābšanu un tās meitasuzņēmumā "Latvijas Krājbanka" pamatkapitālā ieguldītu nepieciešamos aptuveni 100 miljonus latu, līdzīgi kā savulaik Latvija iesaistījās "Parex bankas" glābšanā, veicot arī šai bankai piederošās, Lietuvā strādājošās meitas bankas kapitāla palielināšanu.

Šodien pēc ZZS iniciatīvas notika tikšanās ar Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisijas (FKTK) vadību. Noklausoties FKTK vadītājas Irēnas Krūmanes sniegto informāciju par atbildīgās finanšu tirgus uzraudzības komisijas darbu saistībā ar situāciju "Krājbankā", ZZS vērš valdības uzmanību uz nopietniem apstākļiem, kas FKTK piedāvāta risinājuma gadījumā joprojām neatrisina finanšu pakalpojuma jautājumu, jo īpaši 200 000 klientu Latvijas laukos.

Saistībā ar "Krājbankas" bankomātu atslēgšanu no kopējās finanšu norēķinu sistēmas bez piekļuves skaidras naudas izņemšanai paliek liela daļa cilvēku, kas dzīvo tādās administratīvajās teritorijās, kur vairāku desmitu kilometru attālumā kā vienīgais pieejamais ir tieši "Krājbankas" bankomāts. Šobrīd, esot citas bankas klientam, nav iespējams izņemt naudu "Krājbankas" bankomātos, norāda ZZS.
 
Attiecībā uz pašvaldību iespēju sniegt atbalstu lauku iedzīvotājiem, kuriem radušās īstermiņa problēmas ar piekļuvi finanšu līdzekļiem, kas iesaldēti "Krājbankā", ZZS aicina finanšu ministru Andri Vilku (V) nekavējoties risināt jautājumu par bezprocentu aizdevumu tām pašvaldībām, kuras būtu gatavas ņemt ārkārtas aizņēmumus Valsts kasē "Krājbankas" radīto problēmu risināšanai.


Jāsavāc vismaz vienu miljonu parakstu par latviešu...
Pensionāriem "Krājbankā" iesaldētās pensijas jāsaņ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter