ZZS: Likumprojekta par obligātu vakcināciju atlikšana ir novēlots, bet pareizs solis sabiedrības šķelšanas mazināšanai

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija atbalsta ieceri atlikt likumprojektu par obligātu konkrētu iedzīvotāju grupu vakcināciju pret Covid-19, norādot, ka uz šādu soli ZZS deputāti aicināja jau pirms pāris nedēļām ar mērķi nepieļaut sabiedrības šķelšanos un no tā izrietošu valsts iekšējās drošības apdraudējumu.

Neskatoties uz ZZS aicinājumu atsaukt visus likumprojektus un politiskās iniciatīvas, kas vērstas uz sabiedrības pretnostatīšanu vakcinācijas vai arī jebkuros citos jautājumos, valdošā koalīcija spītīgi turējās pie saviem uzstādījumiem, kas noveda pie masveida protestiem un lielākas neapmierinātības Latvijas iedzīvotāju vidū, akcentē ZZS frakcija.

Par ZZS nostāju tikšanās laikā ar Valsts prezidentu un citu Saeimas frakciju pārstāvjiem informēja ZZS frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis, vēlreiz iepazīstinot ar ZZS deputātu priekšlikumiem, kā veicināt brīvprātīgu vakcinācijas procesu.

„Valdības virzītā likumprojekta atlikšana ir mazs, bet svarīgs solis pareizajā virzienā. Diemžēl varas partijas kārtējo reizi nodemonstrēja savu nespēju konstruktīvi risināt jautājumus, uzklausot sabiedrības viedokli un iesaistot arī opozīcijas partijas. Esam gandarīti, ka beidzot veselais saprāts ir uzvarējis un sabiedrību šķeļošās likumdošanas iniciatīvas tiks apturētas," uzsver ZZS līdzpriekšsēdētājs Edgars Tavars.

ZZS Saeimas frakcija cer, ka pie Valsts prezidenta panāktā vienošanās tiks pildīta un likumdevēju darba kārtībā vairs neparādīsies nepārdomāti priekšlikumi par obligātu konkrētu iedzīvotāju grupu vakcināciju pret Covid-19.

ZZS jau iepriekš norādījusi, ka Covid-19 izplatības mazināšanai, tai skaitā vakcinācijas aptveres palielināšanai, būtiski svarīga loma ir sabiedrības uzticība varai, ko iespējams stiprināt ar pārdomātiem un konsekventiem politiķu lēmumiem.

Valdība mērķtiecīgi trūcīgos padara vēl trūcīgākus
Sveicam Zinību dienā!

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter